21:30 16. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0842
  • RUB68.9116
Poliitika
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
24821

Nadežhda Savtšenko teab kindlalt - maailmasõda tuleb, ja üsna pea. Kindlasti Ukraina territooriumil. Kuid üks inimene suudab maailma rahu päästa. Arvake ära, kes see on?

Elena Glištšinskaja, raadio Sputnik

Ukraina rahva lemmik-kannataja ja samal ajal ka "reetur" Nadja Savtšenko esitas Ukraina keskvalimiskomisjonile oma dokumendid – ka tema tahab presidendiks saada.

Oma esimese kõne kandidaadina sellele riigi kõrgeimale ametikohale pidas ta kohtusaalis. Esialgu ongi see talle ainus võimalik kättesaadav tribüün.

Nägemus Savtšenkost Ukraina tulevase riigipeana ei ole enam eksootika>>

Savtšenko pühendas oma kõne riigi tuleviku stsenaariumidele, kusjuures kõik nad lõppesid kolmanda maailmasõjaga Ukraina territooriumil. Seda juhul, kui presidendiks saab keegi teine, mitte tema.

Sõda algab Savtšenko sõnul Nord Stream 2 valmimisel, kui Euroopa keeldub Venemaale suunatud sanktsioonidest. Selle sõnumi loogikat on väga raske mõista ja ega tingimata ei peagi.

Mäletatavasti oli tema eelmine poliitiline avaldus videoavaldus parlamendis plahvatavast pommist. Ta hirmutas sellega Porošenkot ja saadikuid niivõrd, et Nadežda sattus vanglasse.

Raada võttis Savtšenkolt saadikupuutumatuse>>

Nüüd on Ukraina kangelane Savtšenko tõusnud uuele tasandile - esiteks kandideerib ta presidendi ametikohale ja teiseks ähvardab ta kolmanda maailmasõjaga. Selle põhjused ja tehtud avalduste mõtte peavad leidma uurijad või, tõenäolisemalt, psühhoterapeudid.

Kuid lahenduse võti võiks olla üks kahe aasta tagune episood. Tookord kohtus veel alles kangelaseks olnud Nadeždaga Anatoli Kašpirovski (Venemaa psühhoterapeut, kes sai tuntuks 1989. aastal NSV Liidu Kesktelevisioonis edastatud teleraviseanssidega - toim.). Mine sa võta kinni, kas ta ravis Nadja terveks või hoopis hüpnotiseeris ta ära. Pole teada. Aga pärast seda ennustas Kašpirovski, et Ukraina järgmine president saab olema naissõdalane.

Savtšenko nimetas mõtet Väike-Vene riigi loomisest "appihüüdeks">>

Kõigis nendes ettekuulutustes ja lubadustes peavad selgusele jõudma ukrainlased, kusjuures juba üsna pea. Nii prohveteid, kui ka hüpnotiseerijaid saab varsti olema rohkem kui küll.

Võib arvata, et juba selle nädala lõpus ujutab riigi üle umbes viiekümne kandidaadi madalakvaliteedilise poliitreklaami ja võltslubaduste hiidlaine.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)
Tagid:
president, valimised, Ukraina, Nadežda Savtšenko

Peamised teemad