15:20 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Poliitika
lühendatud link
120 0 0

Sisuliselt saab nüüd sanktsioone kehtestada igasuguse koostöö eest Süüria valitsusega. Mis iganes USA presidendi administratsioonile sobival hetkel.

TALLINN, 6. veebruar - Sputnik. Shut-down'i (USA riigiasutuste tööseisaku) ajal edasi lükatud seaduseelnõu uute sanktsioonide kohta, mis näeb ette sanktsioonid Süüria, aga ka Venemaa ja Iraani vastu Süüria valitsusele osutatava abi eest, sai USA Senati poolt teisipäeval, 5. veebruaril heaks kiidetud.

USA valitsuse osaline tööseisak saab kolmeks nädalaks läbi >>

Nagu teatas RIA Novosti, toetas dokumenti pealkirjaga "Ameerika Ühendriikide julgeoleku tugevdamine Lähis-Idas" 100 senaatorist üle 77. Seaduseelnõu esitati valitseva Vabariikliku Partei juhi, senaator Mitch McConnelli poolt juba 2018. aasta detsembris. Kuid selle kinnitamise katkestas valitsussektorite vaheline vastasseis riigi valitsussektori uue rahanduseelarve vastuvõtmise küsimuses.

Tänavu 24. jaanuaril võeti vastu otsus valitsuse tööseisaku kohta, mis osutus läbi aegade rekordiliseks, väldates üle 35 päeva.

Uue seaduse kooskõlastamise korral Esindajatekojas läheb see USA presidendile Donald Trumpile allkirjastamiseks.

Mis need uued sanktsioonid on?

Seaduseelnõu näeb ette mitmesuguseid sanktsioone Süüria ja tema lähimate litlaste Venemaa ja Iraani vastu – nagu seaduseelnõus märgitud – sõjalise ja muu abi eest Süüria Araabia Vabariigi valitsusele.

Sisuliselt saab nüüd sanktsioone kehtestada igasuguse koostöö eest Süüria valitsusega ja seda igal USA presidendi administratsioonile sobival hetkel.

Nagu Sputnik Eesti teatas, on Moskvas korduvalt osutatud sellele, et USA kasutab sanktsioonide režiimi oma oponentide poliitiliseks ja majanduslikuks survestamiseks. Sanktsioonirežiim Venemaa vastu süveneb pidevalt 2011. aastast peale.

Venemaa Föderatsiooni presidendi Vladimir Putini sõnul on sanktsioonide eesmärgiks takistada Venemaa tugevnemist täisväärtusliku mängijana rahvusvahelisel areenil – sääraste vahenditega aga seda ei saavutata.

Sanktsioonidespiraal vajab pidevalt toitmist >>

Sanktsioonid näevad tavapäraselt ette juriidiliste ja füüsiliste isikute arvete ja vara blokeerimist Ameerika Ühendriikide jurisdiktsioonis, keeldumist nendele isikutele USA viisade väljaandmisest keeldumiste ja tegevuslubade tühistamist.

Lisaks sellele nõuab USA oma liitlastelt ja partneritelt sanktsioonidega ühinemist. Ida-Euroopa riigid – NATO ja Euroopa Liidu liikmed – liituvad agaralt selliste Venemaa-vastaste sanktsioonidega ja kehtestavad ka enda omi.

Samal teemal

USA Senat blokeeris sanktsioonide seaduse
USA-s ei aktseptitud uusi Venemaa-vastaseid meetmeid
Berliin, Pariis ja London lõid Iraaniga arveldamiseks spetsiaalse mehhanismi
Rumeenia erioperatsioon Venemaa vastu kukkus läbi

Peamised teemad