22:54 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Poliitika
lühendatud link
Riia linnapea tagandamine (10)
13101

Riia linnapea Nils Ušakovsi toetuseks toimuva meeleavalduse eelõhtul on kired kõrgele kruvitud: Twitteris otsitakse natsipiltidega lendlehtede autoreid, Facebookis aga kutsutakse üles kohtumiseks kaikaid kaasa haarama.

TALLINN, 7. veebruar — Sputnik. Ühes Daugavgrīva majas leidsid elanikud lendlehed natside ja vangirõivastuses Riia linnapea kujutisega ning kirjega nende pea kohal "Sellepärast, et on venelane", edastab Sputnik Läti.

Kummalised lendlehed üleskutsega minna Riia linnapea Nils Ušakovsi toetuseks meelt avaldama tekitasid mõnedes Daugavgrīva elanikes mõistmatust.
Ühel lendlehel oli Nils Ušakovs kujutatud vangiriietes ja kirjega "sellepärast, et on venelane", teisel aga oli tekst, mis kutsub tulema linnapea toetuseks toimuvale meeleavaldusele ja teave tasuta bussisõidust Riiga.

Antud lendlehed, mis otse välja öeldes sarnanevad pigem provokatsiooniga kui Riia linnapead toetavate aktivistide koordineeritud tegevusega, tekitasid otsemaid vastukaja valvsate elanike seas vastasleerist.

​"Niisugused lendlehed tervitavad Daugavgrīva elanikke nende koduuksel. Kas see ei ole vaenuõhutamine? @Valsts_policija @rebaltica," küsib keegi kasutajanimega Legally blonde, nenditakse riikliku politsei ja ajakirjandusuuringute Balti keskuse Re:Baltica postituses.

Ilmselt taaskordse "skandaalse juurdluse" lootuses haarasid Re:Baltica töötajad otsekohe teemast kinni.

​"Kellel veel on kodumaja trepikojas selliseid lendlehti? Või plakateid üleskutsega laupäevasest miitingust osa võtta? Palun saatke meile sõna aadressil rebaltica@rebaltica.com<mailto:rebaltica@rebaltica.com> või siinsamas Twitteris. Aitäh," pöördusid Re:Baltica esindajad oma portaali jälgijate poole.

Ja mõistagi saadeti neile otsemaid üks ametlikest plakatitest, kus on koguni märgitud, et see plakat on ühenduse Saskaņa tasutud reklaam.

​Küll juba ilma sellise tulihingelise huvita, kuid siiski küsisid Re:Baltica esindajad täpsustuseks, kas seda maja Čiekurkalnsis hooldab (Riia kinnisvara haldusfirma – toim.) RNP.

Samal ajal levitatakse Facebookis ilma sõltumatute ajakirjanike ja politsei poolse liigse tähelepanuta üleskutseid tulla 9. veebruaril Raekoja platsile ja enesega kaikad kaasa haarata.

"Kutsun Alfa (eriüksuse pataljon – toim.) sportlasi 9. veebruaril Raekoja platsile Maskačka spordimehi minema nüpeldama," kirjutab keegi Kaspars Kuncis.

Meenutame, et erakond Koosmeel korraldab 9. veebruaril meeleavalduse Riia linnapea Nils Ušakovsi toetuseks, kelle kabinetis ja kodus toimusid hiljuti linnale kuuluvas transpordiettevõtte Rīgas Satiksme riigihangetega seotud korruptsioonijuhtumite uurimise raames läbiotsimised. Aktsiooni toetavad osaliselt ka Läti Vene Liidu liikmed.

Läti valimistel kogus enim hääli erakond Üksmeel>>

Meeleavaldus toimub Riia Raekoja platsil kell 12 päeval. Kavandatakse umbes tuhande inimese osalemist. Koosmeel kutsub riialasi üles kaitsma oma õigust otsustada, kellest saab pealinna linnapea ja millised erakonnad asuvad linnavolikogu juhtima.

Neil päevil sai teatavaks, et Rahvusliku Liidu "Kõik Läti eest!" – "Isamaale ja Vabadusele/LNNK" Riia osakonna juhatus otsustas samuti korraldada 9. veebruaril oma meeleavalduse – ürituse aeg ja koht langeb täielikult ühte piketiga, mida korraldab Koosmeel.

Politsei on samas alustanud kuriteomenetlust kriminaalkoodeksi 1. osa 78. paragrahvi "Teadlikult suunatud rahvusliku või rassilise viha või vaenu õhutamisele suunatud tegevused" alusel.

 

Teema:
Riia linnapea tagandamine (10)
Tagid:
miiting, linnapea, Riia, Nils Ušakovs

Peamised teemad