15:39 10. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1075
  • RUB70.5731
Miks EKRE sõnavabadust hävitab, illustreeriv foto

Seltsimees Šarikovi vaimus: miks EKRE sõnavabadust hävitab

© Фото : Eesti Konservatiivne Rahvaerakond
Poliitika
lühendatud link
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
13321

Kui kuulus Bulgakovi tegelaskuju Šarikov tahtis kõik laiali jagada, siis Eesti poliitik Urmas Reitelmann otsustas rahva hüvanguks kõik kinni panna. No kui mitte just kõik, siis vähemalt portaali Sputnik Eesti.

Boriss Grigorjev

Sellest teatas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liige ilmselt impulsiivselt. Võiks öelda, et lükkas sellega oma seltsimehed tanki. Eestis tuntud "Kremli vandenõude" paljastaja Oleg Samorodni "avastas" hiljuti ja teatas tõsimeeli avalikkusele, et EKRE eduloo taga on just nimelt Sputnik Eesti. No kuidas siis lugupeetud inimest mitte uskuda.

Teisi ideid pole

Nali-naljaks aga soov ära keelata, kinni panna ja kõiki karistada ilmneb Eesti poliitikutel viimasel ajal üha sagedamini. Paneme vene koolid kinni ja kõik probleemid riigis kaovad iseenesest! Lülitame end lahti "ebademokraatlikust" ida elektrivõrgust ja hakkavadki pudrumäed kerkima ja piimajõed voolama!

Millisest "sõnavabadusest" unistab EKRE >>

Ja kui veel karistada kõiki Sputnik Eestit lugevaid ja Vene televisiooni vaatavaid inimesi, on Eesti kohe mitte ainult viie rikkama riigi seas, vaid suisa nende eesotsas!

Eesti ajakirjanikud on märganud, et praeguse valimiskampaania ajal (mis muide on juba lõppemas) ei ole määratletud peateemasid.

See tähendab, et poliitikutel ei ole vähimatki ettekujutust, kuhu meie riik peaks minema, ja mida täpselt teha, et inimesed tõesti paremini elama hakkaksid. Muide, see ongi ju riigi seadusandliku organi peamine ülesanne. Miks on sinna nii palju tahtjaid? Hea palga ja privileegide pärast?

Luua näivus

Ja et suuri eesmärke ja konstruktiivseid ideid enam pole, tegelevad poliitikud aktiivselt töö tegemise matkimisega. Lisaks püüavad mõned neist oma loorberitel puhata ja praalida soovitut tegelikkuse pähe esitades.

Näiteks tsentristide maksureformi edukuse tõendiks peetakse asjaolu, et maksumaksjaid, kes sel aastal enammakstud tulumaksu tagasi saavad, on palju rohkem kui neid, kes tulumaksu juurde maksma peavad.

Samal ajal ei räägi keegi, et inimeste massiline tulumaksu ülemaksmine näitab vaid, et riik ei saa hakkama oma kohustusega maksutulude täpseks arvestamiseks ja reguleerimiseks.

Inimesed aeti segadusse ja hirmutati niivõrd ära, et nad võtsid lihtsalt oma perekonnaeelarvest "igaks juhuks" raha ja andsid riigile intressivaba laenu. Ja seda esitletakse saavutusena!

Kas vaesus pole probleem?

Muide, saadud maksuteadetest ilmnes üks riigi suurimaid probleeme - elanikkonna äärmine vaesus. Poliitikud võivad keskmise palga kasvule viidates rääkida nii palju kui tahavad, et Eestis on kõik suurepärane, tegelikult näitas maksudeklaratsioonide statistika, et elanikkonna absoluutse enamuse sissetulekud on alla 1200 euro kuus (meie hindade juures!).

Ja 413 075 inimese igakuine sissetulek eelmisel aastal oli alla 500 euro! See tähendab, et 41% kõigist Eesti maksumaksjatest elab praktiliselt vaesuses.

Hoopis sellele probleemile võiks tõhusat lahendust pakkuda. Aga mis siin pakkuda, kui kaubandus Eesti suurima loomuliku turu - Venemaaga - on poliitilistel põhjustel teadlikult raskendatud (me oleme väga põhimõttelised) ja pea kõigi suuremate erakondade üks peamisi prioriteete on kaitsekulutuste suurendamine?

Iga neljas Eesti inimene sooviks kärpimist riigikaitse arvelt >>

Ja nii tulebki tegelda pettemanöövritega - võitlusega väidetavalt "ohtliku" Sputnik Eestiga ja kohalike venelaste eestlasteks ümberõppega. See on ju lihtsam ja selle pinnalt on kergem emotsiooni üles kütta. Ehk läheb õnneks ja valitakse priske lobi peale tagasi.

Selle taustal on igati mõistatav praeguse justiitsministri, Isamaasse kuuluva Urmas Reinsalu tegevus, kes kiitles ajakirjanikele, et on juba aastaid osutanud kangelaslikku vastupanu EL püüdlustele kehtestada Eestis kriminaalvastutus vihakõne eest.

Kuidas saab keelata seda, mis toob kõige rohkem poliitilisi dividende? Ära võtta, laiali jagada ja ära keelata!

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (94)

Samal teemal

Suhtelises vaesuses elas mullu ligi 300000 elanikku
Presidendi intervjuu - Eestis elava vene rahva mõnitamine
Eesti pensionärid on Euroliidus kõige vaesemad
Tagid:
valimised, Riigikogu, poliitika, Sputnik Eesti, EKRE

Peamised teemad