19:44 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Poliitika
lühendatud link
103 0 0

Venemaa Föderatsiooninõukogus kommenteeriti Ameerika admirali John Richardsoni avalust vajadusest üle minna "pealetungile" Venemaa ja Hiina vastu.

TALLINN, 10. veebuar — Sputnik. Business Insider kirjutab, et USA mereväeoperatsioonide ülem admiral John Richardson ütles Atlandi Nõukogus esinedes, et Washington peaks üle minema "pealetungile" Venemaa ja Hiina vastu.

Tema sõnul oleks Ameerika Ühendriikidel Venemaa üha kasvava kontrolli tingimustes peamiste mereteede üle, sealhulgas Aasovi meres, aeg mõtlema hakata "surveavaldustele" ja mõnes piirkonnale üle minna aktiivsele tegevusele, edastas RIA Novosti.

"Oleks tore, kui me võiksime sundida venelasi meie esimestele sammudele reageerima. Mõnikord annab valgetega mängimine eelise," ütles Richardson.

Venemaa Föderatsiooninõukogu (parlamendi ülemkoda – toim.) hoiatas Ameerika juhtkonda sellise tegevuse eest. Näiteks senaator Franz Klintsevitš kirjutas oma Facebooki kontol, et tal on imelik kuulata selliseid sõnu mitte pensionärilt, vaid USA mereväe ühel tähtsamal ametikohal olevalt tegevväelaselt.

"See on väga ohtlik, kui sellised kõrgetasemelised sõjaväelased kaotavad olukorra hindamisel realsustaju," rõhutas ta.

Klintsevitš tuletas meelde, et "me elame väga õrnas majas ja mistahes avantüür, mistahes vastutustundetu samm selle ümberehitamisel, võimutasakaalu muutmisel, võib põhjustada väga tõsiseid tagajärgi". Ühtlasi soovitas ta admiral Richardsonil Aasovi meri ära unustada.

Aasovi meri
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Senaator Oleg Morozov nõustus temaga. RIA Novostile antud kommentaaris rõhutas ta, et "pealetung" Venemaale tooks paratamatult kaasa suure, tuumarelvade kasutamisega sõja.

"Surveavaldus ", "esimese löögi andmine" tähendab sisuliselt sõda. Kusjuures ilma nähtava põhjuseta, sest USA ja NATO sõjalise tegevuse taustal kujutavad meie tegevused endast minimaalset enesekaitset," ütles Morozov.

Ta väljendas lootust, et Richardsoni üleskutset ei kuule need, kelle käes on USA "sõjanupp".

"Inimkonna saatusega ei saa nii kergekäeliselt žongleerida. Tahaks loota, et mitte friik ei määra Ameerika Ühendriikide poliitilise mõtlemise taset," ütles senaator.

Moskva on korduvalt rõhutanud väidetava "Venemaa ohu" paranoiliste avalduste ohtlikkust.

Mingi "Venemaa agressiooni" "heidutamise" ettekäändel on NATO Ameerika Ühendriikide egiidi all viimastel aastatel koondanud üha rohkem relvastust ja vägesid Venemaa piiride lähedusse, sundides Moskvat võtma tarvitusele vastumeetmeid.

Venemaa juhtkond on korduvalt öelnud, et Venemaal ei ole agressiivseid kavatsusi ja ta ründa kunagi ühtegi NATO riiki. Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul on NATO teadlik, et Moskva ei kavatse kedagi rünnata ja kasutab lihtsalt võimalust koondada Venemaa piiride juurde rohkem sõjatehnikat ja pataljone.

Tagid:
Oleg Morozov, Franz Klintsevitš, Sergei Lavrov, NATO, Aasovi meri

Peamised teemad