16:21 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Poliitika
lühendatud link
133 0 0

Ungari välisminister Péter Szijjártó väitis pressikonverentsil USA riigisekretäri Mike Pompeoga, et läänerigid on Venemaa suhtes silmakirjalikud.

TALLINN, 12. veebruar - Sputnik. Poliitikute etteaste edastas Fox News. Kohtumisel kõneles Pompeo Venemaa mõju märgatavast tugevnemisest rahvusvahelisel areenil. Pealekauba rõhutas ta, et Venemee osapool "vabaduspüüdlust laiali ei jaga, vahendab RIA Novosti.

Ungari peaminister keeldus Venemaale USA nõudmisel survet avaldamast >>

"Me ei saa lubada Putinil külvata erimelsusi NATO sõprade vahel. Ungari teab omaenese ajaloo najal, et autoritaarne Venemaa ei saa sõbraks väiksemate riikide vabadusele ja iseseisvusele," väitis USA riigisekretär.

Vastuseks sellele märkis Szijjártó, et koostöö Moskvaga ei takista Budapesti olemast Washingtonile ja Brüsselile usaldusväärseks liitlaseks.

"Mis puudutab Venemaad, siis – ma rääkisin sellest riigisekretärile – tegemist on tohutu silmakirjalikkuse ja poliitkorrektsusega Euroopa areenil. Sest ei Ungari ega Keks-Euroopa ettevõtted, kes koos Gazpromiga Nord Stream 2-s osalevad. Peterburi rahvusvahelisele majandusfoorumile oli peakülalisena kutsutud mitte Ungari peaminister, vaid Prantsusmaa president. Ja kõrvuti Putiniga istusid laval sugugi mitte Ungari energiaettevõtete, vaid Lääne-Euroopa suurimate korporatsioonide juhid," toonitas ta.

Lisaks sellele kutsus Szijjártó üles hindama Euroopa riikide kaubanduse ulatust Venemaaga. "Ütleme nii, et teid on küllalt tugevalt mõjutatud selleks, et te kujutate meid ette nii, nagu oleks meil tihedad sidemed Venemaaga," lausus diplomaat kokkuvõtteks.

Euroopa riigijuhtide vandenõu Ameerika Ühendriikide vastu "ajab Trumpi raevu" >>

Eelnevalt on Ungari välisminister juba teatanud, et peab Euroopa Liidu süüdistusi Budapesti aadressil liiga tugevas lähenemises Venemaale põhjendamatuiks. Tema sõnul toetab Brüssel märksa tihedamaid suhteid Moskvaga, kuid "erinevus on vaid selles, et need üritavad pinnapealsete tüliküsimuste all varjata suurt äritegevust."

Samal teemal

Lavrov: Venemaa ja Lääne vahel ei ole uut külma sõda
Lääne sanktsioonid ei ole kajastunud Venemaa naftatööstuses
"Venemaa vallutab meie turud": Lääne sanktsioonide mõjust
Lääne meedia korraldas Venemaa presidendile triumfi
Tagid:
poliitika, majandus, Péter Szijjártó, Ungari, Venemaa, EL

Peamised teemad