07:36 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
Встреча глав МИД РФ и Финляндии С. Лаврова и Т. Сойни

Lavrov: USA on Venezuelas igasuguse häbitunde kaotanud

© Sputnik / Виталий Белоусов
Poliitika
lühendatud link
Riigipöördekatse Venezuelas (33)
121 0 0

Venemaa välisminister Sergei Lavrov kritiseeris teravalt USA tegevust Venezuelas.

TALLINN, 13. veebruar – Sputnik. "Me toetasime algusest peale Mehhiko ja Uruguay algatust, kes nõudsid võimalikult kiiret tingimuste loomist üldrahvaliku dialoogi tarvis, kuhu kaasataks kõik Venezuela poliitilised jõud," tuletas ta kuulajatele meelde Soome välisministri Timo Soiniga peetud kõnelustele järgnenud pressikonverentsil. 

Bolivari Vabariigi president Nicolas Maduro väljendas valmisolekut sellist dialoogi alustada, kuid olukorra teravnemist taotlev opositsioon lükkas ettepaneku tagasi, vahendab RIA Novosti.

"Ilmselt seetõttu, et seda juhivad Ameerika esindajad, kelle seisukoht sellest, kuidas Venezuela olukorda lahendada, näitab minu arvates, et nad on igasuguse häbitunde kaotanud," ütles Venemaa välisminister.

Varem teatati, et Mehhiko, Uruguay ja Kariibi mere riikide välja pakutud "Montevideo mehhanism" sisaldab nelja etappi: viivitamatut dialoogi alustamist, läbirääkimisprotsessi, lepingu väljatöötamist ja selle jõustamist. 

Olukord Venezuelas

Jaanuaris käivitati kogu riigis protestidelaine praeguse presidendi Nicolas Maduro vastu, kes taasvaliti riigipeaks eelmise aasta märtsis.

Venemaa Föderatsiooni välisminister Sergei Lavrov
© Sputnik / Виталий Белоусов

23. jaanuaril kuulutas parlamendi spiiker Juan Guaido end "ajutise valitsuse ajutiseks riigipeaks". Seda sammu toetas USA ja mitmed teisedki riigid. Nad nõudsid, et Maduro ei lubaks opositsiooni vastu jõudu kasutada.

Bolivari Vabariigi president nimetas Guaidot Washingtoni käpiknukuks. Samal seisukohal on ka Venemaa, Mehhiko, Hiina, Türgi, Indoneesia ja mitmed teised riigid (sh. Ukraina – Toim.).

Teema:
Riigipöördekatse Venezuelas (33)

Samal teemal

Itaalia tõkestas EL-i avalduse Guaidó tunnistamise kohta, teatas allikas
Maduro vastas Trumpi ähvardusele saata väed Venezuelasse
Tagid:
Montevideo, USA, Nicolás Maduro, Caracas, Venezuela

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  25
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  63
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  37