01:00 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Poliitika
lühendatud link
Putini läkitus Föderaalkogule (7)
15510

Moskva on dialoogiks valmis, kuid ei kavatse enam läänepartnerite suletud ustele koputada, ütles Venemaa president oma läkituses Föderaalkogule.

TALLINN, 20. veebruar - Sputnik. Ameerika Ühendriigid rikuvad juba ammu kõiki Venemaaga sõlmitud lepinguid, kuid ei tunnista seda, süüdistades teisi. ütles Venemaa riigipea.

"Kuidas ta (USA - toim.) tegelikult käitub? Ta rikub ise kõike, otsib siis vabandusi, määrab kindlaks süüdlase ja mobiliseerib siis oma satelliidid, kes ameeriklastele kaasa ruigavad," ütles Putin.

Kõik see toimub Ameerika ilmselgelt ebasõbraliku poliitika taustal. Putin meenutas, et Ameerika Ühendriigid kehtestavad Venemaale ebaseaduslikke sanktsioone ja selle tulemusena lammutatakse rahvusvahelise õiguse normistik.

Vladimir Putini esinemine Föderaalkogu ees
© Sputnik / Алексей Филиппов

Venemaa riigipea selgitas oma uute relvade arendamist riigis järgmiselt: "Moskva arendab sõjatööstuskompleksi ja loob uusi relvi, kuid ainult selleks, et keegi ei julgeks riigile survet avaldada."

Venemaa julgeolekut ähvardavatele sammudele järgneb kindlasti vastus. Venemaa julgeolek tagatakse igal juhul, rõhutas Putin. Venemaa-vastane poliitika ei vasta Ameerika Ühendriikide pikaajalistele huvidele, kuid Venemaa ei koputa enam suletud ustele, märkis ta.

Sputnik Eesti on teatanud, et 20. veebruaril esines Venemaa president Vladimir Putin ettekandega Föderaalkogule. Pöördumise keskmes oli hinnang riigi sise- ja välispoliitikale ja selle arengu põhisuundadele.

Putin nimetas Venemaa tervishoiu läbimurde-eesmärgi >>

Läkitus sisaldas traditsiooniliselt nii poliitilisi, majanduslikke, ideoloogilisi seisukohti, kui ka konkreetseid ettepanekuid parlamendi mõlema koja seadusandliku töö kohta. Sputnik Eesti tegi Putini ettekandest Föderaalkogul otseülekande.

Teema:
Putini läkitus Föderaalkogule (7)

Samal teemal

Föderatsiooninõukogus vastati USA admirali "surveavaldusele" Venemaa suhtes
Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud - petturid kinnitavad
Tagid:
USA, Venemaa, poliitika, läkitus, föderaalkogu, Vladimir Putin

Peamised teemad