21:13 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Poliitika
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
11940

Komisjon algatab haldusmenetluse poliitiku ja Riigikogu liikme Rainer Vakra lõputöö plagiaadiks ja Tallinna Pedagoogikaülikooli asjakohaste otsuste kehtetuks tunnistamiseks. Esmasel hinnangul esineb neis suures ulatuses kattuvusi, osaliselt ilma viideteta.

TALLINN, 26. veebruar — Sputnik. Tallinna Ülikooli akadeemiline komisjon leidis Vakra lõputööst viideteta kattuvusi ning algatas menetluse töö plagiaadiks tunnistamiseks, vahendas portaal Pealinn uudisteagentuuri BNS.

Ülikooli pressiesindaja ütles BNS-ile, et teisipäeval, 26. veebruaril koos olnud Tallinna Ülikooli akadeemiline komisjon tutvus Rainer Vakra 2002. aastal kaitstud lõputööga ja Säästva Eesti Instituudi samal aastal koostatud aruannetega. Esmasel hinnangul esineb neis suures ulatuses kattuvusi, osaliselt ilma viideteta.

Komisjon algatab haldusmenetluse Vakra lõputöö plagiaadiks ja Tallinna Pedagoogikaülikooli asjakohaste otsuste kehtetuks tunnistamiseks.

"Kas Vakra lõputöö on plagiaat ja seega alus ülikooli otsuste kehtetuks tunnistamiseks, selgub haldusmenetluse käigus, kus kuulatakse ära kõik puudutatud isikud. Menetlus võib kesta ka paar kuud, kuna käesoleva kaasuse asjaolud on esmakordsed," sõnas ülikooli pressiesindaja.

Poliitik eitab oma süüd kategooriliselt, vahendas Sputnik Eesti varem.

"Omandades 17 aastat tagasi oma esimest kõrgharidust, osalesin lõputöö raames Tartu pakendikogumise pilootprojektis. Üks selle projekti eestvedajaid oli minu lõputöö juhendaja, kellega lõputööd kirjutades tihedalt suhtlesin, ning kes edastas mulle töö koostamist toetavaid materjale ja soovitusi. Kirjutasin oma diplomitöö heauskselt, kasutades seejuures ka juhendaja poolt mulle edastatud toona avaldamata ja projektis osalejate ühistööna loodud materjale.
Samuti pidasin silmas mulle teadaolevaid diplomitööle ja selle koostamisele kehtestatud reegleid," kirjutas ta oma Facebooki lehel.

Rainer Vakra: ausõna, minu väitekiri ei ole plagiaat>>

"Täna, 17 aastat hiljem mõistan, et minust oleks olnud korrektne raporti tööversioonile viidata. Aga plagiaadisüüdistus on tõsine asi, mistõttu pöördun Tallinna Ülikooli poole oma tööle ning selle kaitsmise protseduurile objektiivse hinnangu saamiseks," lisas poliitik.

Akadeemilisse komisjoni kuuluvad Mart Abel, Tõnu Laas, Tobias Ley, Daniele Monticelli, Kristjan Port, Ellu Saar ja Merike Sisask. TLÜ rektor kinnitas akadeemilise koosseisu jaanuaris, komisjon pole seni koos käinud.

Riigikogu komisjonid arutavad Rail Balticu rajamise hetkeseisu>>

Ajaleht Eesti Ekspress kirjutas, et poliitik Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liikme Rainer Vakra 2002. aastal Tallinna Pedagoogikaülikoolis kaitstud lõputöö "Pakendijäätmete kogumis- ja taaskasutussüsteemi ettevalmistamine Tartus" on plagiaat, selle töö kaitsmise alusel väljastati Vakrale kõrghariduse diplom keskkonnakorralduse erialal.

Diplomitöö põhiosa moodustab koopia SEI Ökoloogilise Eesti Instituudi (nüüdse Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus) aruande tekstist. Seejuures kattub isegi töö pealkiri täielikult raporti pealkirjaga. Diplomitöös kasutatakse identset tekstijaotust ja alapealkirju, kui SEI raporti tekstis, samu rasvaseid tekstilõike, graafikat ja isegi kirjavigu, kinnitavad ajakirjanikud.

Suuremas mahus või rängemate plagiaatide korral näeb TLÜ õppekorralduse eeskiri ette eksmatrikuleerimist. Viimasel kolmel aastal on lõputöö plagiaadiga seoses eksmatrikuleeritud kuus üliõpilast.

 

 

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
Tallinna Ülikool, Rainer Vakra

Peamised teemad