14:38 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Poliitika
lühendatud link
Riigipöördekatse Venezuelas (33)
10110

Ameerika Ühendriikidel on Venezuela asjadesse sekkumisel ainult üks eesmärk - asendada riigi valitsus, ütles Venemaa alaline esindaja ÜROs Vassili Nebenzja Julgeolekunõukogu istungil.

TALLINN, 27. veebruar — Sputnik. Tema arvates ei välista Washington sõjalise sissetungi võimalust sellesse Ladina-Ameerika riiki. Nebenzja süüdistas USAd ja Suurbritanniat ka 30 miljardi dollari röövimises Venezuelalt, teatas RIA Novosti.

"Meie silmade all röövitakse jõhkralt suveräänset riiki, püüdes viia teda kerjamiseni, et rahvusvahelise õiguse poolt tunnustamata humanitaarse sekkumise ja kaitse eest vastutamise põhimõttel soovimatut režiimi muuta," ütles Nebenzja.

Diplomaat kutsus Ameerika Ühendriike üles "silmakirjaliku katse asemel tuua riiki 20 miljoni dollari eest abi" viivitamatult deblokeerida 11 miljardit dollarit Venezuela ettevõtete kontodel, mis on ette nähtud ravimite, toidu ja esmatarbekaupade ostmiseks.

Meeleavaldus Venezuela presidendi Nicolas Maduro toetuseks
© Sputnik / Карлос Эррера

Kokkupõrgetes Venezuela ja Colombia piiril on sadu kannatanuid>>

Jaanuari lõpus üritas Venezuela opositsioon korraldada riigipööret ning parlamendi esimees Juan Guaido kuulutas end ajutiseks presidendiks. Seda sammu toetas USA ja veel rohkem kui 20 riiki, edastas varem Sputnik Eesti.

Riigipöördekatse Venezuelas>>

Riigi seaduslikku presidenti Nicolas Maduro´t toetasid Venemaa, Mehhiko, Hiina, Türgi, Indoneesia ja mitmed teised riigid. Venezuela poliitilise kriisi taustal üritasid Ameerika Ühendriigid saata sinna humanitaarabi.

Lavrov: USA on Venezuelas igasuguse häbitunde kaotanud>>

Maduro keeldus kategooriliselt selle vastuvõtmisest. Tema sõnul oli tegemist "võltsi näitemänguga", mille taustal Washington kehtestas sanktsioonid, blokeeris riigi naftafirma PDVSA varad ja keelas tehingud nendega, võttes Venezuelalt üle kümne miljardi dollari, Inglise pank aga keeldub väljastama Caracasele tema kullareserve.

Teema:
Riigipöördekatse Venezuelas (33)
Tagid:
ÜRO, Vassili Nebenzja, USA, Venezuela

Peamised teemad