13:50 17. Juuli 2019
Kuula otse
  • USD1.1223
  • RUB70.3975
Illustreeriv foto

Nähtamatu jõud: USA küberarmee "ründas" Venemaad

© Sputnik / Наталья Селиверстова
Poliitika
lühendatud link
Mihhail Šeinkman
10710

Ameerika küberrünnakud "Vene rindel" tõid esimese võidu. Nad ütlevad, et see oli võit. Veel eelmisel aastal võtsid nad kätte ja blokeerisid mõneks ajaks ühe Venemaa võrguväljaande. Ja nii, et keegi ei märganud. Meistrid, mis siin rääkidagi.

Mihhail Šeinkman, raadio Sputnik

Rangelt öeldes ei sobi inimväärses ühiskonnas sellest valjusti rääkida. Nad ei ole ju mingid anonüümsed häkkerid. Nendele on oma trikkide tunnistamine sama, kui palgamõrtsukale sündmuskohale oma relva jätmine – firmamärk. Kvaliteedimärk. Siin on tegemist ikkagi riigiametiga. Võiks arvata, et talle pole avalikkuse tähelepanu vaja.

Kuid USA relvajõudude küberväejuhatus teatas läbi lekke The Washington Posti, et nad on seda varem teinud. Et 2018. aasta Kongressi vahevalimiste ajal korraldati Venemaa vastu "ründe"-operatsiooni – blokeeriti Peterburi "Interneti-uuringute agentuur".

"Nad lülitasid selle võrgust välja mõni tund enne hääletust, et nad tulemusi kahtluse alla seadvat desinformatsioonikampaaniat käivitada ei saaks," ütles ajalehe vestluspartner, muidugi informeeritud isikute hulgast.

USA uus küberstrateegia: varjamatu ülemvõim maailmas>>

Hästi tehtud. Nii et paar tundi enne hääletamist tuleb valeinformatsioon sisse lülitamise asemel välja lülitada. Kui nad oleksid tahtnud, oleks teinud kõik, mida tahtsid. Kuid tänan teid ikkagi, et silmad avasite. Meie pakume neile võimalust üheskoos küberterrorismiga võidelda, kuid nüüd selgub, et nende endiga. Nii et nende poolt vaadatuna on see midagi enamat kui hooletus.

Isegi kui eeldada, et rünnak tõesti oli ja ta oli edukas, ei taha nad ju ometi, et see oleks viimane. Nad ei taha. Nad ise ähvardavad, et see on alles algus. Nad oleksid võinud selle üle uhked olla vaikselt, omaette, nii et venelased oleksid selle nähtamatu jõu otsimisel jalad rakku jooksnud. Nüüd aga teavad venelased, mida temalt oodata on. Kuigi venelased on seda alati teadnud. Nüüd on sellest teada saanud ka ameeriklased. Kuidas muidu oleks see nende interneti-vägi tõestanud, et ei kuluta riigi raha ilmaasjata – ikka ainult aruandega tehtud tööst.

Kui oled "counterstriker", siis roni aga võrku. Omaette küsimus on, kas polnud tulemus ehk liiga tagasihoidlik - kogu küberväejuhatusega vaid üks eraväljaanne. Ja seegi Piiteris. Kuid seda välja mängida nad oskavad - ütlevad, et see on USA esimene virtuaalne löök Moskva pihta.

Tippjuhid: peamised riskid - geopoliitika ja küberkuritegevus>>

Andkem neile andeks neile topograafiline kretinism. Lõppude lõpuks ei pea nad Venemaa geograafiat tundma. Piisab, et nad meie Peterburi enda omaga segamini ei aja. Kuid kodumaise Ameerika poliitikas peaksid nad ju ometi orienteeruma? Ja mille "assassini" pärast peaks Trump "Vene trolle" blokeerima, kui ta oma jõududega, nagu valimiskampaania näitas, demokraatide võita ei suutnud. Tegelikult ka.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

NBC telekanal väidab, et Valge maja peremees kiitis küberrünnaku Venemaale isiklikult heaks. Kes siis veel, sest tema on neil ülemjuhataja ja teda sõimatakse kellegi teise ülemjuhataja "agendiks". See on ju kõige lihtsam viis endale alibi kindlustada ja paljastajatega kaasa mängida. Demokraadid ei olnud talle isegi Esindajatekoja eest tänulikud. Mitte, et nad talle piirimüüri jaoks raha ei andnud.

Kuidas asjad ka poleks, on nende küberväejuhatusel põhjust uhkust tunda. Meil pole neile midagi vastu panna. Kui ehk viiest tähest koosnev ja "T"-tähega algav sõna. Kas "Trump" või "Troja" – otsustagu ise, mis neile paremini sobib.

Autori arvamus ei pruugi kajastada toimetuse seisukohta.

Tagid:
Venemaa, küberoht, küberväed, kübersõda, Donald Trump, USA

Peamised teemad