22:46 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
91 0 0

Liikumispuudega pensionär Olga kurtis portaali Sputnik Eesti ajakirjanikule, et tema ei oleks valimisjaoskonda kohale jõudnud, kui sõbranna Valentina poleks teda abistanud.

TALLINN, 3. märts - Sputnik. Pensionäri meelest mõeldakse valimisjaoskondade asukohtade küsimuse lahendamisel liiga vähe temasugustele.

"Kui mitu korda juba käin selles jaoskonnas, raske on trepist üles minna, puuetega inimeste tarvis pole mingeid käsipuid," kaebas Olga.

Пенсионерка Ольга
© Sputnik / Светлана Бурцева
Valija Olga

Valija kurtis ka, et "midagi ei muutu – ühed ja samad erakonnad, ühed ja samad näod." Aga ta lisas, et valimas käia on vaja.

Keskpäevaks käis hääletamas 46,8 valijatest >>

Koos oma sõbranna Valentinaga kutsus ta valimistele minevaid poliitikuid mitte andma katteta lubadusi. Nii, nagu ta kinnitab, oli lubatud pensionitõusu, nüüd aga selgub, lisas ta, et jutt kõib pensionide tõstmisest alles 2020. aastast.

Tallinlased käivad Riigikogu valimas
© Sputnik / Денис Пастухов

Pühjapäeval, 3. märtsil valitakse Riigikogu XIV koosseis. Kõik 451 valimisjaoskonda on avatud kell 9.00 – 20.00. Hääletada saab üksnes oma elukohajärgses jaoskonnas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Riigikogu valimistel saab hääletada inimene, kes on Eesti Vabariigi kodanik ja on hiljemalt valimispäevaks saanud 18aastaseks, ei ole valimisõiguse osas teovõimetuks tunnistatud ning ei ole kohtus süüdi mõistetud ega kanna vanglakaristust. Valimistele tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Kaasa tuleb võtta kehtiv isikut tõendav dokument, näiteks pass, ID-kaart või juhiluba. Valijakaarti ei ole vaja kaasa võtta. Eelhääletamisel ja e-hääletamisel antud häält valimispäeval muuta ei saa.

Kohe pärast valimisi: poliitikud räägivad, mida uuelt Riigikogult oodata >>

Kella 12 seisuga oli käinud hääletamas 46,8% valijaskonnast. Kõige kõrgem on seni olnud osalusprotsent Harjumaal (52,6%) ja kõige madalam Ida-Virumaal (30,2%).

© Sputnik / Deniss Grabussov
Lubaduste hind: kui palju läheks maksma parteide valmiseelsete lubaduste elluviimine
Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (94)

Samal teemal

BBC: valimistel Eestis on oodata tasavägist võitlust
Uuring: eelhääletuse võis võita Reformierakond
Kuidas Riigikogu kandidaadid endale reklaami tegid
Tagid:
ühiskond, poliitika, Riigikogu, valimised

Peamised teemad