22:33 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Poliitika
lühendatud link
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
92 0 0

Valija Jaan tuli Tallinna valimisjaoskonda oma häält andma, kuna tal on väga põnev, kes valimistel võidab ja ta on valmis sellesse tulemusse oma panuse andma.

TALLINN, 3. märts — Sputnik. Tema väitis portaalile Sputnik Eesti, et on pensionil ning seetõttu läheb talle kõige enam korda pensionide tõstmine, aga ka meditsiini- ja haridusvaldkond, mis vajavad paremaks muutmist.

"Tõsi küll, ma ei usu, et miski lähima nelja aasta jooksul paremaks läheb. Selleks kulub aastat 10–15," arvab Jaan.

Избиратель Яан
© Sputnik / Денис Пастухов
Valija Jaan tuli Tallinna valimisjaoskonda oma häält andma,

Kella 12 seisuga oli käinud hääletamas 46,8% valijaskonnast. Kõige kõrgem on seni olnud osalusprotsent Harjumaal (52,6%) ja kõige madalam Ida-Virumaal (30,2%).

Pensionär kutsus poliitikuid üles mitte andma katteta lubadusi >>

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) kinnitusel on korrakaitsjad saanud valimispäeval seoses hääletusega pea kümme pöördumist, mida politsei kõiki ka kontrollib ja rikkumiste korral sekkub, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Pühjapäeval, 3. märtsil valitakse Riigikogu XIV koosseis. Kõik 451 valimisjaoskonda on avatud kell 9.00 – 20.00. Hääletada saab üksnes oma elukohajärgses jaoskonnas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Riigikogu valimistel saab hääletada inimene, kes on Eesti Vabariigi kodanik ja on hiljemalt valimispäevaks saanud 18aastaseks, ei ole valimisõiguse osas teovõimetuks tunnistatud ning ei ole kohtus süüdi mõistetud ega kanna vanglakaristust. Valimistele tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Kaasa tuleb võtta kehtiv isikut tõendav dokument, näiteks pass, ID-kaart või juhiluba. Valijakaarti ei ole vaja kaasa võtta. Eelhääletamisel ja e-hääletamisel antud häält valimispäeval muuta ei saa.

Riigikogu valimiste eelhääletamisel osales 39,3% valijatest, elektrooniliselt hääletas 247 232 inimest, jaoskonnas 99 163 inimest.

Pensionär kutsus poliitikuid üles mitte andma katteta lubadusi >>

Elektrooniliselt osales Riigikogu valimistel 247 232 inimest, mis on 61 198 võrra rohkem kui 2017. aasta kohalikel valimistel (186 034).

Riigikogu 101 liiget valitakse 12 mitmemandaadilises valimisringkonnas võrdelise valimissüsteemi alusel. Erakonnad peavad ületama üleriigilise 5% valimiskünnise, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Lubaduste hind: kui palju läheks maksma parteide valmiseelsete lubaduste elluviimine
Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (94)

Samal teemal

Kuidas Riigikogu kandidaadid endale reklaami tegid
Uuring: eelhääletuse võis võita Reformierakond
Valima minnes võta dokument kaasa
Keskpäevaks käis hääletamas 46,8 valijatest
Tagid:
ühiskond, poliitika, Riigikogu, valimised

Peamised teemad