22:35 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Poliitika
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
9610

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev teatas rikkumistest Ukraina valimiskampaanias. Politoloog Sergei Kozlov rõhutas raadios Sputnik, et Venemaa ei ole nende valimiste tulemuste suhtes ükskõikne.

TALLINN, 4. märts — Sputnik. Ukraina presidendivalimiste kampaania toimub üldtunnustatud demokraatlike norme rikkudes, mistõttu valimiste legitiimsus on küsitav, ütles Venemaa peaminister Dmitri Medvedev intervjuus Bulgaaria ajalehele Trud.

"On väga oluline, kas see võit on aus, kas need valimised on toimunud legitiimselt, ilma võltsimisteta. Hiljutised sündmused sunnivad kahtlustama kõige halvemat," ütles Venemaa valitsusjuht.

Medvedevi sõnul viitab Ukraina keeld lubada valimisi vaatlema Venemaa esindajad, et Kiievi võimudel on midagi peita.

"See on Ukraina poolt oma rahvusvaheliste kohustuste tõsine rikkumine. Sellist asja kohtab praktikas väga harva," ütles peaminister.

Medvedev lisas, et tänu karmile ja räpasele valimiskampaaniale Ukrainas ei näe Moskva, kellega tal oleks võimalik tulevikus dialoogi pidada.

Peaasi, et Porošenko Venemaaga sõdib - millesse usuvad poliitilised ukrainlased>>

"Igal juhul austame meie oma naabri valikut, ukrainlaste valikut ja me oleme avatud uue juhtkonnaga dialoogiks, kui ta sellest huvitatud peaks olema," rõhutas peaminister.

Rääkides otsitud ettekäändel Ukraina valimisjaoskondade sulgemisest Venemaal, nimetas Medvedev seda sammu Ukraina kodanike valimisõiguse rikkumiseks. Ta meenutas, et Venemaal elab ja töötab umbes kolm miljonit ukrainlast, kes on nüüd ilma jäänud võimalusest hääletada.

Ukraina presidendivalimised: miks humoristist kandidaadi reiting nii kõrge on>>

Venemaa presidendi juures asuva Rahvamajanduse ja riigihalduse instituudi Siberi filiaali - Juhtimisinstituudi poliitika- ja rahvusvaheliste suhete teaduskonna dekaan, politoloog Sergei Kozlov rõhutas raadios Sputnik, et nende valimiste tulemus ei ole Venemaale ükskõik.

"Ukraina presidendivalimiste kampaania on kahtlemata üsna räpane ja rikkumisi on arvukalt. Kaalul on ametikoht, mis avab juurdepääsu riigi ressurssidele, neid ressursse kasutavad erinevad oligarhilised klannid isiklikuks rikastamiseks. Valimiskampaanias osalejad kasutavad Ukraina seadusi rikkudes presidendivalimiste võitmiseks oma ametiseisundit. Viis, kuidas see valimisvõit saavutatakse, määrab Ukraina poliitika lähiaastateks, seega ei ole Venemaa nende valimiste tulemuste suhtes ükskõikne. Ja ma tahaksin väga, et see presidendivalimiste kampaania oleks võimalikult aus, nii et selle legitiimsus oleks väljaspool kahtlust," ütles Sergei Kozlov.

Ukraina presidendivalimised toimuvad 31. märtsil. Presidendiks kandideerib 44 inimest, sealhulgas praegune president Petro Porošenko.

Politoloog: Volker parandas Porošenko "rumala" avalduse>>

Ukraina keskvalimiskomisjon sulges kõik viis Venemaal alaliselt moodustatud valimisjaoskonda. Lisaks oli Ülemraada varem vastu võtnud seaduse, millega keelati Venemaa esindajatel osaleda Ukraina presidendivalimistel vaatlejatena. OSCE teatas, et Venemaa vaatlejate mittelubamine on enneolematu ja vastuolus OSCE liikmesriikide kohustustega.

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)
Tagid:
presidendid, president, Petro Porošenko, valimised, Ukraina, Dmitri Medvedev

Peamised teemad