08:18 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
13720

Kaitsepolitseiameti peadirektori Arnold Sinisalu sõnul pole Venemaa Eesti-suunaline otsene mõjutustegevus tulemust andnud ning nüüd üritatakse meid mõjutada läbi USA ja Lääne-Euroopa mõjutamise.

TALLINN, 6. märts — Sputnik. "Kindlasti on Eesti valimised Venemaa jaoks olulised, sest oleme neile naaberriik. Aga tundub, et Venemaa on pannud raskuskeskme Ameerika ja Lääne-Euroopa mõjutamisele. Et nende kaudu meid mõjutada, sest otse meie mõjutamine pole tulemust andnud," rääkis Sinisalu kolmapäeval ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast".

Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud - petturid kinnitavad >>

Rääkides Venemaa sekkumisest Eesti riigikogu valimistesse, siis siin Sinisalu sõnul midagi üllatavat või eriskummalist polnud.

"Vene föderatsioon on püüdnud mõjutada Eesti valimisi alates taasiseseisvumisest saadik. Kardetud küberrünnakud Eesti puhul ei realiseerunud ja seda polnud ka Venemaale tegelikult vaja. Mõjutamine on käinud läbi meedia, läbi sotsiaalvõrgustike ja läbi isiklike kontaktide ning seda kogu aeg. Midagi erilist sel korral polnud," ütles Sinisalu.

Mikser kohtumisel Porošenkoga
© Фото : Estonian Foreign Ministry

Eelseisvaid Ukraina presidendivalimisi kommenteerinud Eesti Vabariigi välisminister Sven Mikser kutsus ka üles pöörama suurt tähelepanu "Venemaa võimalikule sekkumisele" valimisprotsessi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Mikseri sõnul ootab Euroopa õiglasi ja vabu valimisi, kuid võimalikku "Venemaa sekkumise" faktorit ei tohtivat eirata. "Me ei tohi mingil juhul Venemaa mõju ohtu alahinnata," ütles minister.

Lääneriigid on Venemaad korduvalt oma poliitilisse ellu interneti kaudu sekkumises süüdistanud. Nii peeti 2016. aasta sügisel Venemaad seotuks häkkerite rünnakuga Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste protsessi.

Vaatamata tõendite puudumisele ja Moskva poolt nende süüdistuste kindlale tagasilükkamisele, jätkab Venemaa diskrediteerimiskampaania tänaseni.

Lääneriikide poliitikud ja meedia levitavad aktiivselt väiteid Venemaa häkkerite ja bottide tegevuse kohta. Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov nimetas antud väiteid "täiesti alusetuiks."

Rahvuslane: kui Eesti välja sureb, pole Putinil ja Venemaal sellega pistmist >>

Tuntud rahvuslane Tiit Madisson võttis kokku 27-aastase Eesti iseseisvuse taastamise ja jõudis enda jaoks väga kurvale järeldusele. 27 aastat pärast iseseisvuse taastamist on Eesti kaotanud nii iseseisvuse kui ka demokraatia, ütles Tiit Madisson portaalile Objektiiv, kirjutas uudisteportaali Sputnik Eesti autor veebruaris.

Madissoni arvates ei ole Eesti rahvas ikka veel kõrgeima võimu kandja riigis, vaid maksumaksja, et tagada valitsejatele ilus elu. Rahvuslane on kindel, et oma pessimistlike vaadetega tänapäeva Eestist ei ole ta mingil juhul üksik hunt, neid mõtteid kinnitavad arvukad hiljuti toimunud meeleavaldused.

"Iga rahvas väärib oma valitsejaid," meenutab Madisson kurvalt iidset tõde. Ta märgib kahetsusega, et enamik eestlastest ei ole alternatiivsetest teabeallikatest huvitatud, nad on täiesti rahul peavoolumeedia poolt neile "ette söödetud" uudistega.

"Lokkav rumalus ja orjameelsus meie rahva pikemas perspektiivis välja suretavadki ja selles Venemaad ja president Vladimir Putinit süüdistada on naeruväärne," teatas Madisson.

Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (94)

Samal teemal

"Leningradi paadimees". USA-s selgus universumi "peahäkker"
Venemaa: sanktsioonid – sekkumine Venemaa presidendivalimistesse
Venemaa sekkumine? Vaadake parem ringi!
Jõulusekkumine Valges Majas: mida RT Trumpile kinkis
Venemaa on valmis avaldama USA presidendivalimistesse "sekkumise" kirjavahetuse
Kushner: Trumpi meeskond oli liiga kaootiline
USA tahab kaitsta Eesti venelasi Venemaa "mõju" eest
Zahharova Müncheni konverentsil: Ukraina-meelsed illusioonid on kadunud
Tagid:
poliitika, sekkumine, Riigikogu, valimised, Lääs, USA, Venemaa, Eesti, KaPo, Arnold Sinisalu

Peamised teemad