23:49 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
80 0 0

Ametliku Pariisi katsed piirata riigis vene meediakanalite tegevust tuleb rahvusvaheliste struktuuride sekkumise abil nurjata, teatas Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova oma briifingul.

TALLINN, 8. märts — Sputnik. Moskva annab OSCE-le Euroopas üle materjalid, mis annavad tunnistust sõnavabaduse ja ajakirjanduse sõltumatuse põhimõtte rikkumisest Prantsusmaa võimude poolt nendepoolse Sputnik France survestamise näitel, teatas Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

Ajakirjanduse survestamine Pariisi ei kaunista

Zahharova kommenteeris oma brifingul olukorda seoses Prantsusmaa regulaatori nõudega raadiojaamale Algire FM kiirendada lepingu lõpetamist raadiojaamaga Sputnik France.

Prantsuse ajakirjanik: Venemaa meedia populaarsuse põhjustest Pariisis>>

"Järjekordselt oleme me tunnistajaiks sellele, kuidas Prantsusmaa võimud püüavad kõigiti piirata riigis vene meedia tegevust, avaldades lausa otsest survet nende prantsuse partneritele ja kujundades vene meedia ümber mürgisuse ja usaldamatuse õhkkonda," lausus ta.

Официальный представитель министерства иностранных дел России Мария Захарова во время брифинга в Москве
© Sputnik / Алексей Куденко
Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

Zahharova teavitas ka sellest, et Venemaa oleks soovinud kuulda selle kohta kommentaare nii asjaomastelt rahvusvahelistelt struktuuridelt kui ka valitsusvälistelt inimõigusorganisatsioonidelt. Ta lubas, et materjalid ametliku Pariisi seadusevastaste sammude kohta saavad üle antud Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioonile (OSCE).

"Me ootame hinnanguid, kuivõrd õiguspärane on sõltumatule raadiojaamale otsese surve avaldamine, sundimine kiirendatud korras partnerlussuhete katkestamisele vene meediaga, kas see kujutab endast sõnavabaduse põhimõtte järgimist ja ajakirjanduse sõltumatuse austamist," lisas Zahharova.

Seadus kui filter ebamugavatele meediakanalitele

Sputnik Eesti on juba kirjutanud sellest, kuidas Venemaa välisminister Sergei Lavrov kommenteeris Prantsusmaa võimude ettevõtmisi, mis takistavad Veemaa meediakanalite ajakirjanike ametialast tegevust.

Värise, maailm - uus Napoleon on saabunud>>

"Vaat needsamad "libauudised". Prantsusmaa võttis kätte ja lõi endale seaduse, mis filtreerib Prantsusmaa vaatenurgast, palun vabandust jämeda sõnakasutuse pärast, laada meediaruumis nõnda, nagu tema seda tahab," meenutas Venemaa välisminister.

Lavrov rõhutas, et Sputniku ja RT ajakirjanikelt võetakse juurdepääs teabele, "mitte kuhugi neid ei lubata – ei Élysée paleesse ega mingisugustele erisündmustele."

Министр иностранных дел России Сергей Лавров
© Sputnik / Григорий Сысоев
Venemaa välisminister Sergei Lavrov.

Seejuures vastatakse Pariisis Venemaa välisministri sõnul Vene poole pöördumistele, et tegemist ei ole meediaga, vaid "propagandavahenditega".

Meedialahingud>>

"Aga kui me soovitame pöörduda OSCE dokumentide poole, mis on üleilmselt heaks kiidetud ja milles postuleeritakse lubamatus luua mis iganes takistusi nii elanikkonna kui ka ajakirjanike ligipääsuks teabele, siis öeldakse meile: olgu peale, see oli nii vahest 1990. aastal, aga jäägugi sinna 90. aastasse," lisas Lavrov.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
OSCE, Maria Zahharova, Sergei Lavrov, Sputnik, Pariis

Peamised teemad