06:43 24. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
Peaminister Jüri Ratas

Keskerakond ei lähe Reformierakonnaga koalitsiooni

© AFP 2019 / SERGEI SUPINSKY
Poliitika
lühendatud link
2019. aasta Riigikogu valimised (85)
12610

Reede hommikul kogunenud Keskerakonna juhatus lükkas Reformierakonna ettepaneku alustada koalitsiooniläbirääkimisi tagasi. Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles pärast koosolekut ajakirjanikele, et punaseks jooneks osutusid erimeelsused maksuküsimustes.

TALLINN, 8. märts — Sputnik. Jüri Ratas ütles, et nendel tingimustel Keskerakond Reformierakonnaga koalitsioonikõnelustesse astuda ei saa. Ta lisas, et juhatuse koosolek oli läbi aegade üks keerulisemaid ja tõsisemaid, edatsas ERR.

Kadri Simson lisas, et Reformierakonna poolt ette seatud tingimused olid liiga ultimatiivsed.

Keskpartei esimees Jüri Ratas kõhkleb >>

Reformierakond otsustas kolmapäeval, et alustab Keskerakonnaga kõnelusi võimuliidu loomiseks. Kõnelustest Isamaa ja sotsidega ei saanud asja nende kahe partei omavaheliste vastuolude tõttu, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Me teeme ettepaneku alustada koalitsioonikõnelusi Keskerakonnaga. Isamaa ja sotsiaaldemokraatidega on meil päris palju ühisosasid. Probleem on ennekõike nende omavahelistes suhetes. Mõlemad nad möönsid, et nad tuleksid koalitsiooni selle pagasiga, mis tuleb praegusest valitsusest ja see on ette programmeeritud raskus," ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas ajakirjanikele.

Riigikogu valimised toimusid 3. märtsil. Valimistel hääletas 63,1% valijate üldarvust. Kõige kõrgem oli osalusprotsent Harjumaal (68,8%), kõige madalam Ida-Virumaal (48,2%), teatas Vabariigi Valimiskomisjon.

Reformierakond kogus riigikogu valimistel 162 332 häält ehk 28,8 protsenti häältest, mis annab Reformierakonnale riigikogus 34 kohta. Teiseks tulnud Keskerakond 129 823 hääle ehk 23 protsendiga. Keskerakond saab riigikogus 26 kohta.

Kas naispeaminister suudab talitseda Riigikogusse pääsenud rahvuskonservatiive >>

EKRE saagiks jäi 100 439 häält ehk 17,8 protsenti, mis annab parlamendis 19 kohta. Isamaa kogus 64 239 häält ehk 11,4 protsenti häältest, saades riigikogus 12 kohta.

Viimasena pääses parlamenti Sotsiaaldemokraatlik Erakond 55 349 hääle ehk 9,8 protsendiga. SDE saab parlamendis 10 kohta.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Riigikogu valimistulemused
Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (85)

Samal teemal

2019. aasta Riigikogu valimised
Tagid:
Jüri Ratas, Riigikogu, valimised, valitsus, koalitsioon, Reformierakond, Keskerakond

Peamised teemad

 • Diplomaatide aukarika omanikuks sai Keskerakonna meeskond

  Minijalgpalliturniiril Diplomat Cup 2019 osales seitse meeskonda: Armeenia, Moldova, Venemaa, Türgi ja USA saatkondade ning Eesti Keskerakonna meeskond, ja turniiri uustulnuk – Tallinnas resideeruvate kaitseatašeede võistkond.

  26
 • Vene hävitajad Su-27 saatsid kahel korral USA pommitajaid Balti mere kohal

  USA õhujõudude strateegilised pommituslennukid teevad üha rohkem lende Läänemere kohal. Vene Su-27 hävitajad olid kahel korral ööpäeva jooksul sunnitud õhku tõusma, et Ameerika pommitajaid saata.

  28
 • Siseministeerium kutsub varuma toitu, illustreeriv foto

  Siseministeerium saadab inimestele e-kirja, milles kutsub varuma koju piisavas koguses toitu ja muud vajalikku, et elada üle nädalane kriis. Eesti elanikeni jõuavad ka kriisideks valmistumise käitumisjuhised.

  148