08:05 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Poliitika
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
12810

Reformierakonna esimees Kaja Kallas nimetas kummaliseks Keskerakonna keeldumist alustada valimised võitnud Reformierakonnaga koalitsiooniläbirääkimisi.

TALLINN, 8. märts — Sputnik. Reedel toimunud erakorralisel Reformierakonna juhatuse koosolekul otsustati teha ettepanek koalitsiooniläbirääkimisteks sotsiaaldemokraatidele ja Isamaale, vahendas ERR.

Mikser: Reformierakond loovutas oma trumbid Keskerakonnale >>

"Meie erakonna juhatus otsustas teha ettepaneku alustada koalitsioonikõnelusi sotsiaaldemokraatidele ja Isamaale. Samamoodi nagu ma Jüri Ratasele ütlesin, et see koostöö oleks võrdsetel alustel võrdsete partnerite vahel ja see on meie hea tahe panna kokku Eestile toimiv valitsus, mis saaks lahendada Eesti ees seisvaid väljakutseid ja inimestele pakkuda paremat tulevikku," rääkis Kallas pärast erakorralist juhatuse koosolekut ajakirjanikele. 

Nii Isamaa kui ka sotsiaaldemokraatide juhatused kogunevad viimase info kohaselt esmaspäeval.

Reede hommikul kogunenud Keskerakonna juhatus lükkas Reformierakonna ettepaneku alustada koalitsiooniläbirääkimisi tagasi. Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles pärast koosolekut ajakirjanikele, et punaseks jooneks osutusid erimeelsused maksuküsimustes, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Jüri Ratas ütles, et nendel tingimustel Keskerakond Reformierakonnaga koalitsioonikõnelustesse astuda ei saa. Ta lisas, et juhatuse koosolek oli läbi aegade üks keerulisemaid ja tõsisemaid. Kadri Simson lisas, et Reformierakonna poolt ette seatud tingimused olid liiga ultimatiivsed.

Kas naispeaminister suudab talitseda Riigikogusse pääsenud rahvuskonservatiive >>

Reformierakond otsustas kolmapäeval, et alustab Keskerakonnaga kõnelusi võimuliidu loomiseks. Kõnelustest Isamaa ja sotsidega ei saanud asja nende kahe partei omavaheliste vastuolude tõttu, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Riigikogu valimised toimusid 3. märtsil. Valimistel hääletas 63,1% valijate üldarvust. Kõige kõrgem oli osalusprotsent Harjumaal (68,8%), kõige madalam Ida-Virumaal (48,2%), teatas Vabariigi Valimiskomisjon.

Reformierakond kogus riigikogu valimistel 162 332 häält ehk 28,8 protsenti häältest, mis annab Reformierakonnale riigikogus 34 kohta. Teiseks tulnud Keskerakond 129 823 hääle ehk 23 protsendiga. Keskerakond saab riigikogus 26 kohta.

EKRE saagiks jäi 100 439 häält ehk 17,8 protsenti, mis annab parlamendis 19 kohta. Isamaa kogus 64 239 häält ehk 11,4 protsenti häältest, saades riigikogus 12 kohta.

Viimasena pääses parlamenti Sotsiaaldemokraatlik Erakond 55 349 hääle ehk 9,8 protsendiga. SDE saab parlamendis 10 kohta.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Riigikogu valimistulemused
Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

2019. aasta Riigikogu valimised
Tagid:
koalitsioon, valimised, Riigikogu, poliitika, Keskerakond, Reformierakond

Peamised teemad