13:16 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Poliitika
lühendatud link
15210

Sotsiaaldemokraatlikku erakonda (SDE) kuuluv 78-aastane veteranpoliitik Marju Lauristin teatas täna, et loobub oma kohast Tartu linnavolikogus.

TALLINN, 9. märts — Sputnik. Sotsiaaldemokraatlikku erakonda (SDE) kuuluv 78-aastane veteranpoliitik Marju Lauristin teatas täna, et loobub oma kohast Tartu linnavolikogus ja valimistel enam ei kandideeri, kuna on tervisega hädas, vahendab Pealinn.

"Ma ei tule ära erakonnast ega erakonna juhatusest, tahan tervislikel põhjustel oma koormust vähendada ja mul on palju teisi ülesandeid, sealhulgas õppetöö," ütles Lauristin ERR-ile. "Pole õnneks ka kuhugi enam kandideerida. Kui kahe aasta pärast on kohalikud valimised, siis olen ma juba üle 80 aasta vana. Kõik inimesed saavad vanaks."

Lauristin ütles, et tal on osaline koormus Tartu Ülikoolis ja sellega ta jõudumööda jätkab, kuna see pakub rõõmu. Ta lisas, et jätkab poliitilistel teemadel avalikult sõna võtmast, vahendab BNS ERR-i uudist.

"Mälestuste kirjutamiseks pole veel aega. Loodan, et arvamusartiklite kirjutamiseks on," märkis Lauristin ERR-ile.

Lagle Parek Mordoovias.
© Фото : из личного архива Лагле Парек

Marju Lauristini vanemad olid kommunistlikud poliitikud Johannes Lauristin ja Olga Lauristin. Tema kasuisa oli Hendrik Allik. Poliitik ja teatritegelane Jaak Allik on tema emapoolne poolvend. Marju Lauristin on teist korda abielus. Tema esimene abikaasa oli majandusteadlane Enn Roose (surnud aastal 2001), kellega tal on kaks tütart (sündinud 1961 ja 1964 (Marin Laak)). Tema teine abikaasa on ajakirjandusteadlane Peeter Vihalemm (abiellusid aastal 1978). Tema onupoeg on arhitekt Vilen Künnapu.

Europarlamendi saadik sotsiaaldemokraat Marju Lauristin naaseb Tartu volikokku>>

Lauristin lõpetas Tartu Ülikooli1966. aastal ajakirjanduse ja sotsioloogia erialal.

Ta oli Eesti Kongressi ja põhiseaduse assamblee liige. Lauristin kuulub 20. Augusti Klubisse, mis ühendab inimesi, kes hääletasid ülemnõukogus Eesti iseseisvuse taastamise otsuse poolt.

Lauristin oli aastatel 1992-1994 Mart Laari valitsuse sotsiaalminister, ka kuulus Lauristin Euroopa Parlamenti, kuid 2017. aastal ta loobus sellest kohast.

 

Tagid:
sotsiaalkampaania, poliitika, Marju Lauristin

Peamised teemad