10:31 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Poliitika
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
13311

Saksamaa LV endise kantsleri nõunik andis oma hinnangu Ukraina võimudele ja kutsus üles mitte pidama Vladimir Putinit "Euroopa vaenlaseks".

TALLINN, 11. märts - Sputnik. Saksamaa endise kantsleri Helmut Kohli nõunik välispoliitika ja julgeoleku küsimustes Horst Teltschik tunnistas, et Venemaa president Vladimir Putin on andnud Ukraina võimudele õiglase hinnangu: ühed sulid vahetatakse välja teiste sulide vastu. Oma arvamust jagas saksa poliitik intervjuus Der Spiegelile, teatab InoTV.

Руководитель оргкомитета 43-й Мюнхенской конференции по вопросам политики безопасности Хорст Тельчик и президент России Владимир Путин (слева направо) в отеле Байришер Хофперед началом форума.
© Sputnik / Дмитрий Астахов
Saksamaa endise kantsleri Helmut Kohli nõunik välispoliitika ja julgeoleku küsimustes Horst Teltschik ja Venemaa president Vladimir Putin

"Ma pean meeles Putini sõnu, kes ütles, et kõik Ukraina presidendid on sulid. Selles on tal õigus. Ning kui heita pilk tänastele Ukraina presidendikandidaatidele, siis mõistad, et kelmus jätkub," ütles Teltschik.

Samas kutsus ta üles mitte pidama Putinit "Euroopa vaenlaseks", nagu Venemaa riigipead armastatakse läänes kujutada.

Ukraina presidendivalimised: miks humoristist kandidaadi reiting nii kõrge on >>

"Läänes armastatakse kulmu kortsutada ja ähvardavalt sõrme viibutada, meedia kujutab Putinit vägeva kurikaelana, kes on kõigeks võimeline. Ei saa märkamata jätta niisuguse seisukoha ühekülgsust," väitis Saksamaa poliitik.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, toimus järsk jahenemine Venemaa ja lääneriikide suhetes 20114. aastal pärast relvastatud riigipööret Kiievis, mille tagajärjel jäi Ukraina igaveseks Krimmist ilma ja kaotas kontrolli suure osa Donbassi alade üle.

2014. aasta märtsi algul nentis president Vladimir Putin ajakirjanike küsimustele vastates, et suhtub mõistvalt Kiievi meeleavaldustes osalejatesse, ehkki vägivaldset võimuvahetust riigis ta heaks ei kiida.

"Ma mõistan neid inimesi, kes seniajani nõuavad mitte mingisugust ametivõimude fassaadi remonti, vaid nõuavad kardinaalseid muudatusi. Miks nad nõuavad? Sellepärast, et nad on juba harjunud, et ühed petised vahetatakse välja teiste sulide ja kaabakate vastu," väitis Putin pressikonverentsil Ukraina olukorra asjus.

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Vladimir Putin kinnitas USA luurajate suurimaid kartusi
Putin kimonos: unikaalsed kaadrid judotreeningust
"Ta tahab Venemaa hävitada." Kes saab pärast Porošenkot Ukraina presidendiks
Ukraina suursaadik leidis oma kodumaal "Euroopa lätted"
Ukraina sai alles Javelini selgeks aga juba pakutakse uusi relvi
Putin: meie sõjaline vastus USA agressioonile
Tagid:
Ukraina, Lääs, Vladimir Putin, Saksamaa, Venemaa

Peamised teemad