05:40 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Poliitika
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
15120

Keskerakonna juhatus otsustas alustada koalitsoonikõnelusi Isamaa ja EKRE-ga, ütles ERR-ile Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid.

TALLINN, 11. märts — Sputnik. "Keskerakonna juhatus tegi ettepaneku alustada läbirääkimisi Isamaa ja EKRE-ga võimaliku koalitsiooni moodustamiseks," ütles ERR-ile Jaanus Karilaid.

"Kuna Reformierakond on näidanud äärmist ebakindlust koalitsiooni moodustamise suhtes, pakkudes alguses ühele, siis teisele ja ei ole lahendust näha, siis me pakume ühe võimaliku versiooni lauale," rääkis Karilaid. Ta lisas, et ta ei tea veel, kas ja millal mingid kohtumised Isamaa ja EKRE-ga juba kokku lepitud on.

Kas naispeaminister suudab talitseda Riigikogusse pääsenud rahvuskonservatiive >>

Keskerakonna koalitsioon rahvus-konservatiividega, mida Keskerakonna juht Jüri Ratas võimalikuks pidas, tõukab vene valijad lõplikult Keskerakonnast eemale ja tõmbab risti peale erakonna tulevikule, ütles eelmisel nädalal üks vanimaid erakonna liikmeid ja Riigikogu liige Vladimir Velman.

Kogenud poliitiku nördimus oli tingitud Jüri Ratase vastusest "Aktuaalse Kaamera" stuudios esitatud küsimusele, kas on võimalik tsentristide koalitsioon erakonna Isamaa ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga. Keskerakonna juht selgitas, et Keskerakonna võimalikud koalitsioonipartnerid peavad arvestama tema põhimõtetega.

"Sellises koalitsioonis, kus on meie väärtushinnangud sees, oleme nõus olema," vastas ta, lisades, et kui EKRE oma väärtusi ei muuda, on raske koostööst temaga rääkida.

"See avaldus läheb kaugemale minu arusaamast lubatavusest poliitikas," kommenteeris partei esimehe sõnu tema erakonnakaaslane Vladimir Velman portaalile Sputnik Eesti.

"Kui Ratas sõlmib koalitsioonileppe EKRE-ga, tõukab see vene valijad lõpuks Keskerakonnast eemale ja põrmustab erakonna tulevikuväljavaated Eesti poliitikas. Sellisel juhul lahkun ma sellise liidri juhitavast erakonnast," ütles Velman.

Mikser: Reformierakond loovutas oma trumbid Keskerakonnale >>

Reede hommikul kogunenud Keskerakonna juhatus lükkas Reformierakonna ettepaneku alustada koalitsiooniläbirääkimisi tagasi.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles pärast koosolekut ajakirjanikele, et punaseks jooneks osutusid erimeelsused maksuküsimustes, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Ratas ütles, et nendel tingimustel Keskerakond Reformierakonnaga koalitsioonikõnelustesse astuda ei saa. Ta lisas, et juhatuse koosolek oli läbi aegade üks keerulisemaid ja tõsisemaid. Kadri Simson lisas, et Reformierakonna poolt ette seatud tingimused olid liiga ultimatiivsed.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas nimetas kummaliseks Keskerakonna keeldumist alustada valimised võitnud Reformierakonnaga koalitsiooniläbirääkimisi.

Reedel toimunud erakorralisel Reformierakonna juhatuse koosolekul otsustati teha ettepanek koalitsiooniläbirääkimisteks sotsiaaldemokraatidele ja Isamaale, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) ja Isamaa arutavad Reformierakonna kutset alustada võimuliidu läbirääkimisi, vahendab Pealinn viitega BNS-le.

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Keskpartei esimees Jüri Ratas kõhkleb
Velman: Ratas ületas EKRE-ga flirtimisel lubatu piirid
Tagid:
valimised, Riigikogu, poliitika, Isamaa, koalitsioon, EKRE, Keskerakond

Peamised teemad