06:40 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Poliitika
lühendatud link
15010

Politoloog Mihhail Burda selgitas, mispärast on Eesti, Läti ja Leedu maailma mõjukaimate riikide edetabelis viimastel kohtadel.

TALLINN, 11. märts — Sputnik. Ameerika väljaanne U.S. News & World Report avaldas maailma mõjukaimate riikide edetabeli, kus esikoha pälvisid Ameerika Ühendriigid. Neile järgnevad Venemaa ja Hiina. Esikümnes on ka Saksamaa, Suurbritannia, Prantsusmaa, Jaapan, Iisrael, Saudi Araabia ja Lõuna-Korea, vahendab RIA Novosti

Edetabel koostati viie kriteeriumi alusel: juhtpositsioon, majanduslik ja poliitiline mõju, kaal rahvusvahelistes liitudes ja sõjaline võimsus.

Heritage: Eesti tõusis Euroopas majandusvabaduse tasemelt teisele kohale >>

Baltimaad on 80 kõige mõjukama riigu nimistus päris lõpus: Leedu on 76, Läti 78. ja Eesti viimasel, 80. kohal, jäädes alla niisugustele riikidele nagu Tansaania, Rumeenia ja Uruguay.

Politoloog Mihhail Burda peab nende asendit seaduspäraseks ja õiglaseks. Eksperdi sõnul kujunes reiting nende riikide majandusliku olukorra, elanikkonna, territooriumi, sõjalise potentsiaali, ressursside, maavarade, tööstuse ja selle rolli põhjal, mida nad etendavad maailmaareenil tänapäevases globaalpoliitikas.

"Kui me vaatame neid kriteeriume ja katsume seda kõrvutada Balti vabariikides nähtava olukorraga, siis näeme rahvastiku äravoolu, mitte eriti tugevat majandust, tööstuse konkurentsivõime puudumist. Sõjalisest potentsiaalist ja tähtsusest ülemaailmses poliitikas ei tasu samuti rääkida. Selles suhtes on tabelikohad õiglased, aga kui võrrelda Aafrika riikidega, siis seal leidub vähemalt väärtuslikke maavarasid," ütles Burda intervjuus Sputnik Eestile.

US News & World Report on üks vanimaid ameerika uudisteajakirju, mis käsitleb põhiliselt poliitika-, majandus-, haridus- ja tervishoiuküsimusi.

Seitse Eesti teadlast valiti maailma mõjukaimateks >>

2013. aastal, mil väljaanne tähistas oma 85. aastapäeva, ületas väljaande veebilehe igakuine lugejaskond 20 miljonit unikaalset külastajat ja 120 miljonit veebilehe vaatamist.

Samal teemal

Eesti käib mööda maailma trende
Venemaa on Euraasia riikidest parim
Tagid:
maailm, Balti riigid, Baltikum

Peamised teemad