18:32 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Poliitika
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
12800

Reformierakonna esimees Kaja Kallas arvas, et põhjus, miks Keskerakond Reformierakonnaga võimukõnelusi ei alustanud, selgus nüüd - neil oli soov teha koalitsioon Isamaa ja EKREga.

TALLINN, 12. märts — Sputnik. Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles esmaspäeval, et EKRE ja Isamaa otsus alustada koalitsioonikõnelusi Keskerakonnaga oli talle ootuspärane, vahendas Pealinn viitega BNS-le Postimeest.

Kallase sõnul on Keskerakonna puhul tegemist ettekäändega, et Reformierakonna ettepanekust loobuda.

Kas naispeaminister suudab talitseda Riigikogusse pääsenud rahvuskonservatiive >>

"See seab kogu selle keskerakondliku reedese otsuse (Keskerakonna juhatus lükkas Reformierakonna ettepaneku alustada koalitsiooniläbirääkimisi tagasi - toim.) õigesse valgusesse, mida me kogu aeg kahtlustasimegi. Et on vaja leida ettekääne meile äraütlemiseks, sest et teine kokkulepe või soov teha teine koalitsioon oli juba olemas," märkis ta.

Kallas ei oska arvata, kas Keskerakond, EKRE ja Isamaa jõuvad kokkuleppele või mitte.

"Kui vaadata nende varasemaid väljaütlemisi, programmilisi seisukohti, siis tundub see väga ebatõenäoline, aga kui vaadata seda, kui kiiresti oma sõnadest taganetakse pärast valimisi, siis tundub see muidugi päris tõenäoline, nii et raske öelda," nentis ta.

Kallase sõnul tuleb teisipäeval kokku Reformierakonna juhatus, et vaagida erakonna järgmisi samme.

Reede hommikul kogunenud Keskerakonna juhatus lükkas Reformierakonna ettepaneku alustada koalitsiooniläbirääkimisi tagasi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles pärast koosolekut ajakirjanikele, et punaseks jooneks osutusid erimeelsused maksuküsimustes.

Keskerakond ei lähe Reformierakonnaga koalitsiooni >>

Ratas ütles, et nendel tingimustel Keskerakond Reformierakonnaga koalitsioonikõnelustesse astuda ei saa. Ta lisas, et juhatuse koosolek oli läbi aegade üks keerulisemaid ja tõsisemaid. Kadri Simson lisas, et Reformierakonna poolt ette seatud tingimused olid liiga ultimatiivsed.

Reedel toimunud erakorralisel Reformierakonna juhatuse koosolekul otsustati teha ettepanek koalitsiooniläbirääkimisteks sotsiaaldemokraatidele ja Isamaale, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Keskerakonna juhatus otsustas alustada koalitsoonikõnelusi Isamaa ja EKRE-ga, ütles esmaspäeval ERR-ile Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid.

Esmaspäeval kogunenud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus kiitis heaks Reformierakonna kutse valitsusliidu moodustamiseks.

Sotsiaaldemokraatide pressiteates märgitakse, et juhatus andis erakonna esimehele mandaadi alustada kõnelustega juhul, kui Kaja Kallas suudab läbirääkimistelaua taha tuua piisavalt osapooli enamusvalitsuse moodustamiseks.

"Sotsiaaldemokraadid on valmis töötama sellise valitsuskoalitsiooni nimel, mis jätkab vaba euroopaliku Eesti ehitamist, kus seistakse kõigi Eesti inimeste võrdsete võimaluste eest," ütles erakonna esimees Jevgeni Ossinovski.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Lubaduste hind: kui palju läheks maksma parteide valmiseelsete lubaduste elluviimine
Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

2019. aasta Riigikogu valimised
Tagid:
poliitika, koalitsioon, SDE, EKRE, Keskerakond, Reformierakond

Peamised teemad