14:06 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Poliitika
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
12310

Protestiks Keskerakonna juhatuse esmaspäevase otsuse vastu alustada EKRE-ga koalitsioonikõnelusi otsustas Raimond Kaljulaid erakonna juhatusest välja astuda ning ta ei välista ka keskpartei lõhenemist.

TALLINN, 12. märts — Sputnik. Kaljulaid oli esmaspäeval üks neljast Keskerakonna juhatuse liikmest, kes hääletas EKRE-ga võimukõneluste alustamise vastu, edastab ERR.

Kaljulaidi sõnul rabas Keskerakonna esmaspäevane otsus Eesti ühiskonda, eriti aga vene kogukonda, kelle huvide esindaja Keskerakond on olnud.

Kas naispeaminister suudab talitseda Riigikogusse pääsenud rahvuskonservatiive >>

"Keskerakonna juhatuse otsus alustada koalitsioonikõnelusi EKRE-ga rabas Eesti ühiskonda. Eriti vene kogukonda, kelle huvide esindaja Keskerakond on olnud ja aidanud sellega hoida õrna tasakaalu Eesti ühiskonnas. See tasakaal on nüüd rikutud," kirjutab Kaljulaid oma blogis

"EKRE poliitikud on korduvalt pisendanud Hitleri kuritegusid. Üks nende poliitik on nimetanud lastetuid naisi "ühiskondlikult kahjulikuks elemendiks" ja teine teatanud Riigikogu liikmena meie liitlasvägede sõduritele – kandke vormi, kui peksa ei taha saada!" kirjutas Kaljulaid. 

Tema sõnul on EKRE oma valimiskampaania ajal kasutanud võtteid, mida ei tohi kasutada. Nende tulemus on saadud ebaausalt ja pettusega. Nende majandusprogramm on absurdne ja Eesti inimeste heaolu ja sissetulekuid selle ellu viimine kuidagi ei paranda. "Sellel seltskonnal puudub vastutustunne riigi ees. Mis valitsusest me nendega räägime?" küsib ta. 

"Euroopa vabadused on Eestile, eriti meie noortele, eluliselt olulised väärtused. Vabadused, mitte piirangud, on kõigi Euroopa rahvaste heaolu, jätkuva majanduskasvu ning solidaarsuse ja rahu vundamendiks," seisab avalduses. 

Keskerakond ei lähe Reformierakonnaga koalitsiooni >>

"Keskerakonna juhatuse otsusega seoses on mul kaks valikut - aktsepteerida seda või astuda juhatusest välja. Ma ei saa seda otsust aktsepteerida ja seega astun juhatusest välja. Kui Keskerakond soovib tulevikus omada mingitki usaldust Eesti ühiskonnas, siis tuleb sellest kohutavast koalitsioonist loobuda veel enne kui see saab moodustatud," järeldab Kaljulaid. 

Ratas ei välista koalitsiooni EKRE-ga, illustreeriv foto
© Sputnik / Аллан Хантсом

Keskerakonna juhatus otsustas alustada koalitsoonikõnelusi Isamaa ja EKRE-ga, vahendas esmaspäeval uudisteportaal Sputnik Eesti

Esmaspäeval kogunenud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus kiitis heaks Reformierakonna kutse valitsusliidu moodustamiseks.

EKRE juhatus otsustas esmaspäevasel erakorralisel istungil alustada läbirääkimisi koalitsiooni moodustamiseks Keskerakonna ja Isamaaga, seisab erakonna kodulehel

"Iga erakonna eesmärk on saada võimule selleks, et oma programmilisi seisukohti ja valijatelt saadud mandaati teoks teha," ütles Mart Helme.

"Lähme läbirääkimistele ilma punaseid jooni tõmbamata, aga kindla kavatsusega oma valijate huvide eest valitsuses olles seista," lisas ta.

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Raimond Kaljulaid: Savisaare poliitilisele pärandile ei ole kellelgi monopoli
2019. aasta Riigikogu valimised
Raimond Kaljulaid: Savisaare kampaaniasse kaasamine oli minu idee
Raimond Kaljulaid: Reinsalu peab tagasi astuma
Tagid:
protest, koalitsioon, EKRE, poliitika, Keskerakond, Raimond Kaljulaid

Peamised teemad