07:19 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
Europarlamendi valimised - 2019 (48)
15010

Mida kõike Euroopa Parlamendi resolutsioonis küll ei leidu - küll üleskutse loobuda Venemaaga tehtavast koostööst ja ettepanek kehtestada uued sanktsioonid, ainult et neid soovitusi ei ole võimalik täita. Kuid mõned inimesed ikkagi nii tahaksid.

Sergei Iljin, raadio Sputnik

Euroopa Parlament võttis vastu resolutsiooni, milles EL struktuure kutsuti üles mitte pidama Venemaad enam strateegiliseks partneriks. Ei saaks öelda, et dokument oleks libedasti läbi läinud, paljud olid selle vastu, kuid läbi ta läks.

Euroopa Parlament kutsus üles Nord Stream 2 peatama >>

Tekstis on palju kõrgelennulisi sõnu rahvusvahelise õiguse, demokraatlike põhimõtete ja julgeoleku kohta, muuhulgas vajadusest, et Euroopa hindaks kriitiliselt ja põhjalikult oma suhteid Moskvaga ning vaataks läbi temaga sõlmitud partnerlus- ja koostöölepingu.

Peab ütlema, et Euroopa Parlament käitus talle omaselt. Venemaa-vastaseid dokumente on varasematel aastatel vastu võetud rohkem kui küll – propaganda ja agressiooni kohta, ja ikka samas vaimus edasi. Ja kui palju seal sõnalisi rünnakuid on olnud, seda ei jõua kokku lugedagi. Pole veel sellist kalkulaatorit leiutatud.

Parlamendiliikmed ei näidanud ennast küll kõige paremas valguses. Tegelikult püüavad nad võidelda objektiivse reaalsuse, näiteks keskpäevase päikesetõus vastu. Ajalooliselt on Venemaa ja Euroopa, sõltumata resolutsioonide arvust ja kvaliteedist, olnud strateegilised partnerid, eelkõige majanduses.

Maailmas on asjad juba kord niiviisi seatud, et kui kõvasti silmi kinni ka ei pigista, nähtav oled ikka. Resolutsiooni poolt hääletanud saadikud on nagu ärritunud lapsed, kes on juhuslikult poliitikasse sattunud.

Valimised 2019: Euroopa võimuladvikud on juba valmis oma lüüasaamises Moskvat süüdistama >>

Lõppude lõpuks ei ole Euroopa Liidu täitevorganid, samuti nagu ka liikmesriikide valitsused kohustatud selle organi soovitusi järgima. Nii et nende väljavaated, kes Venemaad "pitsitada" tahaksid, ei ole pehmelt öeldes eriti suured.

Lõpuks meenutas Strasbourgis toimunud hääletus sureva luige tantsu. Täpsemalt, rohkem kui seitsmesaja sureva luige tantsu. Ja veel täpsemalt – "lomabaka pardi" oma.

Juba sel kevadel uuendab Euroopa Parlament pärast valimisi radikaalselt. Ja mitte ainult isikulises, vaid ka poliitilises mõttes. Ta saab liikuda nii vasakule kui ka paremale. Lisaks ilmuvad sinna kindlasti vastutustundlikumalt inimesed, kes suhtuvad Venemaasse lojaalsemalt ja Venemaa-Euroopa suhetesse vastutustundlikumalt.

Selle põhjal tundub, et praegune koosseis otsustas lihtsalt kontroll-lasu teha. Või pigem sülitada. Kuid lummavat ja efektiivset sooritust, nagu mistahes sülitamine, sellest ei tulnud.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Europarlamendi valimised - 2019 (48)

Samal teemal

Nord Stream 2: Euroopa Parlament hääletas valijate tahte vastu
Euroopa Parlament võrdsustas õiguslikult ruumi ja mateeria
Brüssel ei oota üllatusi Euroopa Parlamendi kohtade jaotumises
Euroopa Parlament keelab Lätit armastada
Kaljulaid kuulutas välja Euroopa Parlamendi valimised
Tagid:
poliitika, majandus, resolutsioon, Venemaa, Euroopa Parlament

Peamised teemad