13:20 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Poliitika
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
13622

Krimmi külastanud Prantsusmaa poliitik hajutas müüdi poolsaarel viibivatest arvukatest sõjaväelastest. Üha enam jõuab Lääne poliitikutele pärale arusaamine tegelikust olukorrast, ütles politoloog Ivan Mezjuho raadios Sputnik.

TALLINN, 15. märts - Sputnik. Krimmis on tänavatel palju vähem sõjaväelasi kui Pariisis, ütles Euroopa Parlamenti kandideeriv Thierry Mariani. Ta saabus Krimmi Prantsusmaa delegatsiooniga, edastas RIA Novosti

"Enamik teie kaasmaalastest, prantsuse ajakirjanikest ei ole kunagi (Krimmis) käinud, kuid neil on oma aegsasti kujundatud arvamus asjadest," ütles poliitik, "mõned küsivad: kas okupatsioonijõud ei ole tänavatel liiga märgatavad? Vastan ausalt, et Krimmis on sõjaväelasi tänaval palju vähem kui Pariisis" ütles ta.

Krimmi konflikt Euroopat ei puuduta >>

Prantsuse poliitik märkis, et aastatel 2002–2007 oli ta Prantsusmaa-Ukraina sõprusgrupi esimees ja külastas Krimmi mitu korda. Ta meenutas, et Sevastoopolis on üks suuremaid Prantsuse memoriaalkalmistuid.

"Siia jõudes on muudatused silmaga näha," lisas ta. Mariani selgitas, et kuni 2014. aastani oli Krimm justkui "uinuv kaunitar", igavesele unele suikunud territoorium.

Venemaa saatkond vastas Eesti luure spekulatsioonidele
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Ei saa öelda, et viie aastaga saaks hoobilt kõik probleemid lahendatud, teisest küljest võib öelda, et paljudes küsimustes on märgata läbimurret," lisas Mariani, märkides, et külastas Krimmi viimati kohe pärast uue lennujaama avamist. Tema sõnul on Krimmi edusammude taga Venemaad esindav administratsioon.

Lääne poliitikud ja avaliku elu tegelased jõuavad järk-järgult arusaamisele Krimmi tegelikust olukorrast, leiab politoloog Ivan Mezjuho.

"Välismaa poliitikuid mõistavad üha enam, et Krimm on Venemaa Föderatsiooniga taasühendatud õiglaselt, ja arusaam, et Krimmi poolsaar ei tule kunagi enam Ukraina riigi koosseisu tagasi, jõuab järjest rohkematele Lääne poliitikutele pärale,"  ütles Ivan Mezjuho raadio Sputnik eetris.

Norra poliitik: läänemaailmal tuleb Krimm Venemaa osaks tunnistada >>

"Alates 2014. aastast on Krimmi külastanud üsna palju välismaa poliitikuid, avaliku elu tegelasi ja ärimehi. Välisriikide esindajad külastavad piirkonda iga kuu. See võimaldab murda Lääne infoblokaadi, kus meedia olukorrast Krimmis avalikult valetab, paiskab massimeediasse teateid väidetavate inimõiguste rikkumiste kohta ja asub teravatele venevastastele positsioonidele. Viie aastaga on Krimmil õnnestus sellest teabeblokaadist läbi murda," järeldas Mezjuho. 

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimm lükkas tagasi ENPA nõudmised seoses Kertši sündmustega
Kusturica rääkis, miks Krimm talle meeldib
Venemaa Pank igavikustas Krimmi referendumi aastapäeva mündis
Saakašvili: Porošenko on valmis Krimmi Venemaa osana tunnustama
Tagid:
poliitika, Prantsusmaa, Venemaa, Krimm

Peamised teemad