03:07 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
30301

Keskerakonna liige, europarlamendi saadik Yana Toom ütles, et pärast juhatust, kus hääletati EKRE ja Isamaaga koalitsioonikõneluste alustamise üle, on tekkinud Keskerakonnas n-ö vene tiib, mida varem ei olnud.

TALLINN, 16. märts — Sputnik. Yana Toom rääkis "Ringvaatele" antud intervjuus, et seoses Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioonikõnelustega ei ole tal meeleolu jätkuvalt hea, edastab ERR.

"Ega see [EKRE] ei ole erakond, kellega mina tahaksin koalitsioonis olla. Lihtsalt nii on. Ma arvan, et valijad ei anna seda mulle andeks," põhjendas ta. Toom tunnistas, et tema hääletab tõenäoliselt niisuguse koalitsiooni vastu.

Yana Toom: uskumatu, et Keskerakond toob EKRE võimule >>

"Muidugi, võib-olla juhtub ime ja praegu Helme ja Seeder ütlevad, et ei tule üleminekut 100-protsendilisele eestikeelsele õppele ja homme saavad kõik hallid passid kodaniku. Siis ma ütlen endale, et okei Toom, siis ongi nagu diil vanakuradi endaga, aga vähemalt saab tehtud asjad, mille eest on võideldud kümme aastat. Kui nii läheb, siis läheb, aga ma ei usu väga ja teie ilmselt ka," rääkis poliitik.

Yana Toom ütles portaalile Sputnik Eesti, et koalitsioon rahvusliku parteiga "ei mahu talle pähe". Siiski jääb üle vaid jälgida, kuidas sündmused arenevad ja võimaluse korral neis osaleda. Toom märkis, et paljud tsentristid ei nõustu sellise koalitsiooniga. 

Yana Toom kohtumisel Narvas
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Koalitsiooniläbirääkimiste alustamise vastu hääletades ei kiitnud Yana Toom samas heaks Raimond Kaljulaidi lahkumist Keskerakonna juhatusest, mis jättis viimase seeläbi poliitilise olukorra mõjutamise. 

Kommenteerides portaale Sputnik Eesti tsentristide ja konservatiivide vaheliste koalitsiooniläbirääkimiste algust, samuti Raimond Kaljulaidi Keskerakonna juhatusest lahkumist - protestiks läbirääkimiste vastu - ütles Euroopa Parlamendi ja keskerakonna juhatuse liige Yana Toom: "Läbirääkimiste pidamine ja kokkuleppele jõudmine on kaks erinevat asja."

"Ma arvan ja ma loodan, et nad ei suuda kokku leppida. Lisaks ei tea me, kui kaugele nad koalitsioonileppe nimel valmis minema on. Seepärast on hüpoteetilise lepingu sisust rääkimine hetkel vaid spekulatsioon," ütles Toom.

Raimond Kaljulaid astub Keskerakonna juhatusest tagasi >>

"Aga muidugi on olemas ka emotsionaalne tasand - ma ei suuda ette kujutada, et me oleme see partei, kes need inimesed (EKRE - Ed.) võimule aitab. See ei mahu mulle pähe," lisas poliitik. 

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Eesti valitsus - 2019
Tagid:
koalitsioonikõnelused, Isamaa, EKRE, Keskerakond

Peamised teemad