07:28 24. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
EKRE esimees Mart Helme

Eesti noored protestisid Hollandis EKRE võimuletuleku vastu

© AP Photo / Tanel Meos
Poliitika
lühendatud link
Uue valitsuse moodustamine - 2019 (29)
61 0 0

Hollandis õppivad Eesti noored kogunesid pühapäeval Eesti suursaatkonna ette Haagis väljendamaks vastumeelsust EKRE kaasamisele koalitsioonikõnelustesse ja seismaks liberaalse, iga inimese vabadust väärtustava, demokraatliku Eesti eest.

TALLINN, 17. märts — Sputnik. Hollandis õppivad noored soovivad pärast õpinguid ja kogemuste hankimist kodumaale naasta, aga kardavad, et sellist Eestit, kust nad maailma avastama läksid, varsti enam ei ole, ja et nad ei ole oma kodus enam teretulnud, vahendas Pealinn viitega BNS-le. 

Kolm erakonda jõudsid kokkuleppele spordi, kultuuri ja noorsootöö punktides >>

Samuti ajendas protestima mure oma lähedaste, perede ja sõprade turvalisuse pärast. Kardetakse, et EKRE näol pääsevad võimule inimesed, kes ei arvesta Eestis vähemustega ja võivad muuta nende jaoks olukorra veel hullemaks.

Noored tunnistavad, et Hollandis elamine on privileeg, isegi kui sellega kaasneb laenude võtmine ja õpingute kõrvalt töö rügamine.

Küll aga tunnevad nad, et see privileeg kohustab neid protestima, sest Hollandis saab tulla tänavale ja kuulutada kogu südamest, et iga inimene on väärtuslik, et igaühel on õigus olla tema ise ja et igaühel on õigus olla vaba süsteemsest tagakiusamisest, allasurumisest ja vägivallaohust.

Lisaks on noortel jätkuvalt side kodumaaga ning tunnevad tungi võtta sõna samamoodi nagu Eestisse jäänud kaasmaalased.

Raimond Kaljulaid astub Keskerakonna juhatusest tagasi >>

Korraldajad möönasid, et üritus toimus väga lühikese etteteatamisega, sest info hakkas levima alles meeleavaldusele eelneval päeval, kuid poliitiline olukord ja koalitsioonikõneluste jätkumine sunnivad kiirustama.

Keskerakond, Isamaa ja EKRE peavad koalitsioonikõnelusi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Keskerakonna juhatus teatas esmaspäeval otsustasest alustada koalitsoonikõnelusi.

17-st Keskerakonna juhatuse liikmest hääletasid EKRE-ga plaanitud koalitsioonikõneluste vastu Raimond Kaljulaid, Vadim Belobrovtsev, Yana Toom ja Mihhail Kõlvart.

Keskerakonna juhatuse liige ja Euroopa Parlamendi liige Yana Toom ütles agentuurile Sputnik Eesti, et koalitsioon rahvusliku parteiga "ei mahu talle pähe". Siiski jääb üle vaid jälgida, kuidas sündmused arenevad ja võimaluse korral neis osaleda.

Teema:
Uue valitsuse moodustamine - 2019 (29)

Samal teemal

Uue valitsuse moodustamine - 2019
Tagid:
protest, EKRE, noored, Eesti, Holland

Peamised teemad

 • Diplomaatide aukarika omanikuks sai Keskerakonna meeskond

  Minijalgpalliturniiril Diplomat Cup 2019 osales seitse meeskonda: Armeenia, Moldova, Venemaa, Türgi ja USA saatkondade ning Eesti Keskerakonna meeskond, ja turniiri uustulnuk – Tallinnas resideeruvate kaitseatašeede võistkond.

  26
 • Vene hävitajad Su-27 saatsid kahel korral USA pommitajaid Balti mere kohal

  USA õhujõudude strateegilised pommituslennukid teevad üha rohkem lende Läänemere kohal. Vene Su-27 hävitajad olid kahel korral ööpäeva jooksul sunnitud õhku tõusma, et Ameerika pommitajaid saata.

  29
 • Siseministeerium kutsub varuma toitu, illustreeriv foto

  Siseministeerium saadab inimestele e-kirja, milles kutsub varuma koju piisavas koguses toitu ja muud vajalikku, et elada üle nädalane kriis. Eesti elanikeni jõuavad ka kriisideks valmistumise käitumisjuhised.

  151