19:01 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Poliitika
lühendatud link
10101

Venevastane hüsteeria lääneriikides on viinud selleni, et välismaal töötavad RT ja Sputniku ajakirjanikud on sunnitud pöörduma Venemaa välisministeeriumi poole palvega nende kaitsmiseks, teatas ministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

TALLINN, 20. märts - Sputnik. Nii USA-s kui ka Euroopa Liidus tehakse järjepidevalt katseid mustata Venemaa meediakanaleid ja piirata vene ajakirjanike tegevust. Seda teatas Venemaa Föderatsiooni välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova ona ettekandes Genfi pressiklubis.

Prantsusmaal ähvardatakse RT töötajaid tapmisega >>

Tema sõnul, mida vahendab RIA Novosti, püüdis niinimetatud kollektiivne lääs veel paar aastakümmet tagasi kaitsta sõna- ja meediavabadust. Nüüd aga on olukord kardinaalselt muutunud ja Venemaa peab juba võitlema meedia sõltumatuse eest. Moskva on sunnitud kaitsma välismaal töötavaid vene ajakirjanikke.

Sama, rõhutas välisministeeriumi ametlik esindaja rõhutas, ei ole USA ja EL senniajani esitanud Venemaale tõendeid selle kohta, nagu oleks vene meediakanalitel propagandistlik iseloom. Tema sõnul on Venemaa diplomaadid korduvalt pöördunud USA ja Euroopa kolleegide poole vastavate nootide ja järelepärimistega, kuid pole kordagi mingisugust vastust saanud.

"Nad lihtsalt süüdistavad, esitamata mingisuguseidki tõendeid või tõendusmaterjale," ütles Zahharova.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, oli telekanal RT France eile sunnitud spöörduma politseisse seoses tema töötajatele tehtud ähvardustega. Pariisi toimetuse kaitset tugevdati pärast seda, kui telekanali RT France juht Ksenija Fjodorova sai sõnumi, milles teda ja telekanali ajakirjanikke ähvardati tapmisega.

Vahendiks Sputniku vastu sai ametnikele saadetud juhend
© Sputnik / Вадим Анцупов

Vaenulik suhtumine ja Venemaa meediaväljaannete alusetud süüdistamised propagandistlikus tegevuses kõlavad paljudes lääneriikides, sealhulgas ka Eesti Vabariigis. Näiteks soovitatakse Eesti riigiametnikel mitte anda mis tahes kommentaare "valele" Venemaa meediale, sealhulgas Sputnik Eestile. Neile, kes "soovitustest" kinni ei pea, saab osaks karm kriitika ja avalik hukkamõist.

Venemaa välisministeerium on korduvalt toonitanud läänes Venemaa meediaväljaannete propagandas ja kallutatuses süüdistamise põhjendamatust. Moskvas loetakse kõiki ajakirjanike tööle seatud takistusi vahendiks võitluses sõnavabaduse ja alternatiivse teabe leviku vastu.

Samal teemal

Sputniku ja RT spetsialistid hakkavad Kõrgemas Majanduskoolis loenguid pidama
Facebook vabastas RT-ga seotud projektid blokeeringust
Kuidas vastati Venemaal Londoni "hädakisale" RT suhtes
Jõulusekkumine Valges Majas: mida RT Trumpile kinkis
RT kogub Saksamaal tuntust
RT võitleb lihtsate inimeste tõe eest, teatas Simonjan
Tagid:
Venemaa välisministeerium, Maria Zahharova, Sputnik, RT

Peamised teemad