17:39 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Poliitika
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
14011

Riigikokku valitud Põhja-Tallinna linnaosa vanem, Keskerakonda kuuluv Raimond Kaljulaid alustab tänasest kampaaniaga, kus kutsub Kõlvartit, Toomi ja teisi Keskerakonna nö "vene tiiva" poliitikuid veel kord kaaluma, millised on nende võimalused EKRE peatamiseks.

TALLINN, 21. märts — Sputnik. Kaljulaidi sõnul on Keskerakonnal vastutus nii valijate kui Eesti ees. "Jah, see on mõnevõrra pretsedenditu ja uus, et üks erakonna liige sellisel viisil oma kolleegide poole pöördub. Kuid ajad ongi erakordsed. Ära tuleb hoida erakordne kahju Eestile, kui EKRE saab valitsusse," kirjutab Raimond Kaljulaid sotsiaalmeedias.

"Mida teha, et EKRE ei pääseks valitsusse? Nagu olen mitmel pool kirjutanud ja rääkinud – punane stopp-nupp nende kõneluste peatamiseks on Keskerakonna nö "vene tiiva" käes," kirjutab Kaljulaid oma blogis.

Raimond Kaljulaid astub Keskerakonna juhatusest tagasi >>

Tema sõnul on hetkel peamiselt räägitud, et "vaatame kõigepealt seda, milles õnnestub kokku leppida". "See on õige, et poliitikas tuleb eelkõige otsida kompromisse ja ühisosa, kuid mina ei mõista, millist ühisosa EKRE poliitikutega on Keskerakonnal võimalik leida?" kirjutab poliitik.

"EKRE poliitikud on nimetanud vene kogukonna esindajaid "parasiitideks" ja "tibladeks". Milline on selles küsimuses võimalik kompromiss – et edaspidi ei tohi enam öelda "tibla", tohib öelda ainult "parasiit"?" kirjutab Kaljulaid.

Kaljulaid on Mihhail Kõlvartiga nõus: "Keskerakonna valija ei ole andnud meile mandaati läbirääkimisteks EKRE-ga. Me lubasime enne valimisi, et me ei tee EKRE-ga koostööd."

"Kui Keskerakond läheb sellesse valitsusse, kaotame me oma näo," arvab poliitik. "Et oma kolleegidele veel kord seda riski teadvustada alustan tänasest kampaaniaga, kus kutsun Kõlvartit, Toomi ja teisi Keskerakonna poliitikuid veel kord kaaluma, millised on nende võimalused selle protsessi peatamiseks."

Kaljulaidi sõnul mitmed tema kolleegid on kinnitanud, et kavatsevad EKRE valitsusse kaasamise vastu hääletada erakonna juhatuses ja volikogus.

"Hetkel arvestavad koalitsiooni moodustavate erakondade juhid Riigikogus 57 mandaadiga. Piisab sellest kui seitse Keskerakonna poliitikut ütleb, et nemad EKRE valitsusse võtmist toetada ei saa ning on vajadusel valmis tulema Riigikokku ning vastavalt hääletama. Sel juhul ei ole enam võimalik kõnelusi edasi pidada," kirjutab Kaljulaid.

Kaljulaid peab oluliseks ka seda, et vene kogukond teab, et nende esindajatel on täna veel võimalus see protsess peatada.

"Üks detail veel. Kahjuks keeldus antud reklaamide näitamisest raha eest telekanal PBK, mistõttu olen sunnitud kasutama teisi kanaleid. Kindlasti jõuab sõnum ka sel viisil suure osa vene kogukonna esindajateni ja neile ei jää Toompeal toimuv saladuseks, " seisab postituses.

Kuidas karastus EKRE: ülemkihid ei saa, alamkihid ei taha >>

"Valitsuskoostöö paremäärmusliku erakonnaga EKRE kahjustab olulisel määral erakonna mainet ning vähendab Eesti ühiskonna usaldust Keskerakonna suhtes. Olen kindel, et see kahjustab Eesti ühiskonda ja Eesti riiki," järeldab poliitik.

Keskerakond, Isamaa ja EKRE peavad koalitsioonikõnelusi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Protestiks Keskerakonna juhatuse otsuse vastu alustada EKRE-ga koalitsioonikõnelusi otsustas Raimond Kaljulaid erakonna juhatusest välja astuda ning ta ei välista ka keskpartei lõhenemist.

17-st Keskerakonna juhatuse liikmest hääletasid EKRE-ga plaanitud koalitsioonikõneluste vastu Raimond Kaljulaid, Vadim Belobrovtsev, Yana Toom ja Mihhail Kõlvart.

Keskerakonna juhatuse liige ja Euroopa Parlamendi liige Yana Toom ütles portaalile Sputnik Eesti, et koalitsioon rahvusliku parteiga "ei mahu talle pähe". Siiski jääb üle vaid jälgida, kuidas sündmused arenevad ja võimaluse korral neis osaleda.

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Eesti valitsus - 2019
Tagid:
poliitika, koalitsioon, EKRE, kampaania, Keskerakond, Raimond Kaljulaid

Peamised teemad