14:49 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Poliitika
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
10310

Keskerakonna aseesimees ja majandusminister Kadri Simson tõdes neljapäeval valitsuse pressibriifil, et Raimond Kaljulaid on kahtlemata väga hea kampaaniameister. Samas märkis Simson, et erakonna liikmel oleks kindlasti oma kodupartei sees lihtsam arvamust avaldada, kui teha seda massimeedia kaudu.

TALLINN, 22. märts — Sputnik. Simson märkis, et avalik kampaania mõjub kindlasti hästi Kaljulaidi tuntusele, kuid halvemini erakonnale, vahendas Pealinn. "Loobuda erakonnasisesest diskussioonist on Kaljulaidi enda otsus ja mina nii ei teeks," lisas Simson.

Raimond Kaljulaid sõdib EKRE koalitsiooni võtmise vastu >>

Praegu võimuliidu läbirääkimistel osalev Isamaa poliitik, keskkonnaminister Siim Kiisler tõstis aga esile, et Raimond Kaljulaid on varasemalt teinud ka Keskerakonna eksliidri Edgar Saivsaare kampaaniad ning sellise isiku aatelistes kaalutlustes ei saa väga kindel olla.

Raimond Kaljulaid
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Riigikokku valitud Põhja-Tallinna linnaosa vanem, Keskerakonda kuuluv Raimond Kaljulaid alustas neljapäevast kampaaniaga, kus kutsub Kõlvartit, Toomi ja teisi Keskerakonna nö "vene tiiva" poliitikuid veel kord kaaluma, millised on nende võimalused EKRE peatamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Keskerakond, Isamaa ja EKRE peavad koalitsioonikõnelusi. Protestiks Keskerakonna juhatuse otsuse vastu alustada EKRE-ga koalitsioonikõnelusi otsustas Raimond Kaljulaid erakonna juhatusest välja astuda ning ta ei välista ka keskpartei lõhenemist.

17-st Keskerakonna juhatuse liikmest hääletasid EKRE-ga plaanitud koalitsioonikõneluste vastu Raimond Kaljulaid, Vadim Belobrovtsev, Yana Toom ja Mihhail Kõlvart.

Keskerakond alustab kõnelusi EKRE ja Isamaaga >>

"Keskerakonna juhatuse otsusega seoses on mul kaks valikut - aktsepteerida seda või astuda juhatusest välja. Ma ei saa seda otsust aktsepteerida ja seega astun juhatusest välja. Kui Keskerakond soovib tulevikus omada mingitki usaldust Eesti ühiskonnas, siis tuleb sellest kohutavast koalitsioonist loobuda veel enne kui see saab moodustatud," järeldab Kaljulaid. 

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Eesti valitsus - 2019
Tagid:
koalitsioon, kampaania, poliitika, Keskerakond, Raimond Kaljulaid, Kadri Simson

Peamised teemad