19:42 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Poliitika
lühendatud link
9710

Valge Maja kinnitas reedel USA meedias levinud informatsiooni, et president Donald Trumpi kampaaniameeskonna võimalikku kokkumängu Venemaaga uurinud eriprokurör Robert Mueller esitas justiitsministrile kauaoodatud uurimisraporti.

TALLINN, 23. märts — Sputnik. "Järgmised sammud on justiitsminister Barri teha ja me ootame selle protsessi edasist kulgemist. Valge Maja ei ole eriprokuröri raportit saanud ning teda ei ole selle sisust briifitud," ütles Trumpi pressiesindaja Sarah Sanders avalduses, vahendas ERR

Роберт Мюллер
© REUTERS / JOSHUA ROBERTS
USA eriprokurör Robert Mueller

Ehkki raport on salajane, ütles justiitsminister William Barr kirjas kongressile, et võib selle "põhilised" järeldused "sel nädalavahetusel" kokku võtta.

Barr ütles, et konsulteerib oma asetäitja Rod Rosensteini ja Muelleriga, et teha kindlaks, missugust osa raportist on võimalik kongressile ja avalikkusele avaldada.

"Ma jään pühendunuks võimalikult suurele läbipaistvusele ja hoian teid kursis oma tegevusega selle läbivaatamisel," lausus justiitsminister raporti kohta.

USA on Venemaad korduvalt süüdistanud sekkumises USA 2016. aasta presidendivalimistesse, vahendas udusteportaal Sputnik Eesti. Nii Valge Maja kui Kreml on süüdistused sekkumises, samuti Donald Trumpi sidemete omamises Moskvaga tagasi lükanud. Vene pool nimetab neid tõestamata süüdistuseks ja Trump "nõiajahiks".

Venemaa on valmis avaldama USA presidendivalimistesse "sekkumise" kirjavahetuse >>

Need, kes süüdistavad Venemaad, Iraani ja Hiinat Ameerika Ühendriikide valimistesse sekkumises, teevad Ameerika rahva naerualuseks, ütles Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

Mueller uurib Venemaa sekkumist USA presidendivalimistesse, president Donald Trumpi kampaaniameeskonna võimalikku kokkumängu Vene valitsusega ning seda, kas Trump takistas õigusemõistmist, kui vallandas Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) endise direktori James Comey.

Trump teatas suve lõpus, et demokraatide teooria tema kokkumängust Venemaaga on USA jaoks alandav.

"See on võltslugu, mis on alandav meile kõigile, meie riigile ja põhiseadusele," ütles Trump rahvaga kohtumisel Lääne-Virginias, mis kanti üle USA telekanalites.

Trumpi väimees ja Valge Maja vanemnõunik Jared Kushner ütles, et Trumpi meeskond tegutses valimiskampaania ajal liiga kaootiliselt, et oleks olnud üleüldse võimalik Venemaaga mingit koostööd teha, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta" - nii ka seekord, vahendas Sputnik Eesti RIA Noovsti kolumnisti. 

Samal teemal

Venemaa välisministeerium nimetas Muelleri süüdistusi absurdseks
Lavrov: "Kurja-Venemaa" kuvandi juurutamine USA-s
"Leningradi paadimees". USA-s selgus universumi "peahäkker"
Putinil pole sellist salaorganisatsiooni nagu Bondi filmides
Euroopa vajab "oma prokurör Muellerit"
Tagid:
raport, Robert Mueller, Donald Trump, presidendivalimised, Venemaa, USA

Peamised teemad