21:18 25. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Poliitika
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
7110

Laupäevase protestimarsi korraldanud algatusrühma People's Vote väiteil küündis Londonis Euroopa Liidust lahkumise küsimuses teise rahvahääletuse korraldamist nõudnute arv miljoni inimeseni.

TALLINN, 23. märts – Sputnik. "Aitäh miljonile marsist osavõtnule selle eest, et nad täna üle kogu riigi kokku tulid," vahendab RIA Novosti korraldajate Twitterisõnumeid.

Brexit lükkub edasi - EL jäi nõusse, illustreeriv foto
© Sputnik / Justin Griffiths-Williams

Meeleavaldusest osavõtjad kõndisid Suurbritannia pealinna peatänavat Parl Lane'i pidi parlamendihooneni, kus rullisid lahti plakatid ja bännerid üleskutsega lasta Suurbritannia kodanikel veel kord Brexiti asjus oma arvamust avaldada. 

Õhtul asusid meeleavalduse osalised pealinna kesklinna piirkondadadesse laiali valguma, hõigates jätkuvalt üleskutseid teise tregferendumi korraldamiseks. Paljud tegid peatuse kohvikutes ja pubides, et hinge tõmmata ja oma muljeid jagada.

"Valitsus on jõudnud ummikusse, Brexiti väljavaated on veel udused. Me tahame selle lõpetada, me tahame teist referendumit," tunnistas RIA Novostile Londoni elanik Kate.

"Ma olen kindel, et kui nüüd veel üks rahvahääletus korraldada, siis hääletab enamus selle poolt, et Euroopa Liitu jääda. See, mis juhtus kolm aastat tagasi, oli suur viga," ütles 42-aastane Bryan, kes saabus nimelt meelt avaldama Leedsist.

"Võimud peavad rahva häält, brittide häält kuulda võtma. Me nõuame, et meid kuulataks!" nentis RIA Novostile 54-aastane John. 

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Esialgu oli Brexit määratud 29. märtsile. Kolmapäeval palus Suurbritannia peaminister Theresa May EL-i lükata Brexit 28. märtsilt edasi 30. juunile, samas on ta keeldunud järgimast parlamendi esimehe soovitusi ja kavatseb esitada alamkojale läbivaatamiseks ikka sellesama, varem kahel korral tagasi lükatud ettepaneku EL-iga kokkuleppe teksti osas.

Laupäeval lubas peaminister, et esitab dokumendi parlamendile lähipäevil ning selle hääletamine võib tema meest toimuda tuleval nädalal. May on jätkanud Brexiti leppe osas konsultatsioone poliitiliste parteidega, kuid kõik nende kõneluste osalised räägivad edasimineku puudumisest. Leiboristid on keeldunud konsultatsioonikõnelustes osalemast.

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

Brüssel: Brexiti juuni lõppu nihutamine on ohtlik
Trumpi poeg hurjutas Briti peaministri Brexiti strateegiat
Tagid:
Euroopa Liit, referendum, Brexit

Peamised teemad