12:47 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Poliitika
lühendatud link
7210

Eriprokurör Robert Mueller ei tuvastanud USA presidendi Donald Trumpi ja tema meeskonna salasobingut ega koostööd Venemaaga 2016. aasta valimiskampaania ajal, teatati Ameerika Ühendriikude justiitsministeeriumist.

TALLINN, 25. märts Sputnik. Muelleri juurdlus jõuab ka järeldusele, et Trumpi valimisstaabi ei olnud suhteid sissemurdmistega Demokraatliku Partei liikmete arvutitesse, vahendas RIA Novosti

Eriprokurör seadis vastutuse selle eest "Venemaa võimude kontrollile allunud häkkeritele". Samas tuvastas Mueller kaks moodust, millega Venemaa üritas valimisi mõjutada.

Puškov kommenteeris Muelleri aruannet "Venemaa sekkumisest" >>

Eriprokurör lisas, et tema raport "Venemaa asjus" ei kätke järeldust, et Trump sooritas kuriteo, aga ka ei õigusta seda. Seejuures ei osanud eriprokurör vastata, kas ameeriklaste riigipea on püüdnud õigusemõistmist takistada.

Justitsministeerium langetab otsuse Muelleri aruandest saadud uue teabe avaldamise kohta pärast seda, kui on veendunud, et see ei lähe seadusega vastuollu.

Venemaa riigipea pressisekretär Dmitri Peskov teatas, et Kremlis ei ole seni veel Muelleri juurdluse tulemustega tutvutud.

Kaheaastane juurdlus

Venemaa võimaliku valimistesse sekkumise uurimine kestis üle kahe aasta. Nagu meedia on teatanud, ei soostunud Mueller uusi süüdistusi ta esitama.

Eelnevalt on ta esitanud arvukalt süüdistusi Trumpi endiste kaastöötajate vastu vaetunnistuste ja muude rikkumiste pärast. Finantsrikkumiste ja registreerimata lobitöö menetluse raames mõisteti süüdi Trumpi valimisstaabi endine juht Paul Manafort.

Mueller süüdistas ka rühma Venemaa kodanikke sekkumises USA 2016. aasta presidendivalimistesse ei puudutanud "kokkumängu Venemaaga".

Zahharova vastas USA luure teatele "Venemaa sekkumisest" valimistesse >>

Venemaa on süüdistused katsetes valimisi erinevates riikides mõjutada korduvalt tagasi lükanud, nimetades neid põhjendamatuiks ja tõendamatuiks. Vladimir Putin väitis, et kohtuasi "Venemaa sekkumisest" ameeriklaste valimistesse kujutab endast USA sisemist arveteklaarimist ja avaldas lootust juurdluse lõpetamiseks ning riikidevaheliste suhete edasiarendamiseks.

Samal teemal

Sanktsioonidespiraal vajab pidevalt toitmist
"Leningradi paadimees". USA-s selgus universumi "peahäkker"
Donald Trump ja eriprokurör Muelleri tühjenev õhupall
Vene miljardär käib USA sanktsioonide pärast kohut
Tagid:
presidendivalimised, raport, USA, Venemaa, Donald Trump, juurdlus, Robert Mueller

Peamised teemad