15:10 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Poliitika
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
95 0 0

Viimase Kantar Emori uuringu järgi on Reformierakonna toetus 30%, EKRE toetus 18% ja Keskerakonna toetus 17%. Eesti 200 toetab praegu kümme protsenti, samas kui valimiste jäädi neljaprotsendilise toetusega riigikogust välja.

TALLINN, 26. märts — Sputnik. Keskerakond on parteide populaarsuse tabelis kukkunud kolmandaks, samas jätkab Reformierakond edu kasvatamist, selgus Postimehe ja BNS-i tellitud Kantar Emori uuringust, vahendas portaal Pealinn.

Viimase küsitluse järgi toetab Reformierakonda 32 protsenti valijatest, kusjuures valimistel oli see näitaja 29 ja märtsi keskel 30. Keskerakond on aga pidevas kukkumises - kui valimistel said nad 23 protsendi toetuse, siis märtsi keskel oli see number kukkunud 19 peale ja nüüd 17 protsendile.

Eesti erakondade populaarsustabel, märts 2019. Turu-uuringute AS.

Sealjuures on Keskerakonnast möödunud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), kelle toetus on kõigil kolmel mõõteajal püsinud 18 protsendi peal.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus on viimase küsitluse järgi märtsi lõpus 11 protsenti. Valimistel oli see 10 ja märtsi keskel hüppas korraks 13 peale. Isamaa toetus oli märtsi lõpus seitse protsenti ehk ligi kolme protsendi võrra väiksem kui valimiste ajal.

Riigikokku valitud Põhja-Tallinna linnaosa vanem, Keskerakonda kuuluv Raimond Kaljulaid
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eesti 200 toetab praegu kümme protsenti, samas kui valimiste jäädi neljaprotsendilise toetusega riigikogust välja, märtsi keskel aga pälvis uus erakond enam kui kaheksaprotsendilise toetuse.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, pälvis riigis valitsev Keskerakond parlamendivalimiste tulemuste kohaselt teise koha (23,1%), jäädes alla opositsioonilisele Reformierakonnale (28,9%). Keeldudes reformierakondlastega koalitsiooni minemast, võtsid keskerakondlased ette katse jääda riigitüürile, moodustades enamusvalitsuse kahe teise parlamenti pääsenud erakonnaga – EKRE (17,8%) ja Isamaaga (11,4%).

Andke demokraatia tagasi: Eestis protesteeriti parlamendi "omavoli" vastu >>

EKRE-ga läbirääkimiste alustamine kutsus esile protesti mitmete Keskerakonna võtmetähtsusega tegelaste ja osa poolt tema valijatest, kes nägid potentsiaalses liidus rahvuslasteha oma huvide reetmist. Muret rahvusmeelsete jõudude võimaliku võimuletuleku pärast Eestis on väljendatud ka Euroopa Parlamendis.

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)
Tagid:
reiting, Reformierakond, EKRE, Keskerakond

Peamised teemad