22:33 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Poliitika
lühendatud link
13520

Ameerika ajakirjanik Farid Zakaria peaks venelaste ja ameeriklaste ees vabandama, ütles Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova.

TALLINN, 26. märts — Sputnik. Diplomaat riputas oma Facebooki kontol üles video Zakaria arutlustega mitmete "ilmsete faktide" üle, mis viitavad Trumpi kokkumängule venelastega. Sel moel tahtis ta näidata, "kuidas töötab Ameerika propaganda ja toodetakse suurt libasisu", vahendas RIA Novosti.

"Minu arvates peavad tema ja teised temasarnased pärast prokuröri Muelleri järelduste avaldamist kõigepealt vabandama kõige eest, mida nad aastate jooksul öelnud on. Ja mitte niivõrd Trumpi, kui kahe rahva ees: venelaste ees - lõputu mudaloopimise, ja ameeriklaste ees – tobeda ühesuunalise propaganda eest. Ja alles siis naasma eetrisse oma "järelduste ja prognoosidega"," kirjutas Zahharova.

Muelleri uurimine

Pühapäeval avaldas USA justiitsministeerium eriprokurör Robert Muelleri peamised järeldused peaaegu kahe aasta pikkusest "Venemaa uurimise" tulemustest "Moskva sekkumisest Ameerika valimistesse" ja "Trumpi vandenõust Venemaaga".

Washington
© Sputnik / Владимир Астапкович

Mueller ei leidnud tõendeid Trumpi kokkumängust Venemaaga>>

Mueller süüdistas rühma Venemaa kodanikke sekkumises USA valimistesse 2016. aastal. Rõhutatakse, et ei Trumpil ega tema meeskonnal polnud vandenõu Venemaaga. USA justiitsministeerium usub samuti, et Trump ei mõjutanud uurimist. Lisaks teatas meedia, et Mueller ei soovita uute süüdistuste esitamist.

Muelleri kauaoodatud uurimisraport sai valmis>>

Venemaa on korduvalt eitanud süüdistusi väidetavates katsetes mõjutada valimisi erinevates riikides, nimetades neid alusetuteks ja põhjendamatuteks. Vladimir Putin märkis, et "Venemaa sekkumine" Ameerika Ühendriikide valimistesse oli Ameerika Ühendriikides sisetülide kehastus ja avaldas lootust, et uurimine lõpetatakse ja riikide suhted paranevad.

Tagid:
valimised, Donald Trump, libauudis, feik, USA, Robert Mueller, Maria Zahharova

Peamised teemad