00:06 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
14210

Operatsioon "Kaerahelbed" on valitsuse salajane plaan Ühendkuningriigi ettevalmistamiseks äärmuslikuks lahkumiseks Euroopa Liidust. Sellepärast ilmselt selline nimigi "Kaerahelbed", et vähemalt midagi ei rikuks tavapärast asjade järjekorda, kirjutab raadio Sputniku kommentaator Mihhail Šeinkman.

Inglismaa. Hommik. On veel hämar. Seal on kogu aeg hämar, igal kellaajal. Kuigi õhtul midagi hämarat ei ennustanud. Kuid kõik teadsid, et järge ei tule. Tuleb jälle mingi "dünamo". Seda enam, et Westminsteris oli eelmisel õhtul kõva madin. Korraldati "paleepööre" ja keerati kõik peapeale. Alamkoja saadikud võtsid valitsuselt õiguse Brexitit käsutada. Täna on neil juba ükskõik, kas May lahkub omal soovil või mitte.

Meedia nimetas, pigem läbimüüki silmas pidades, May valmisolekut tagasi astuda "ajalooliseks".

Et läheb aga parlamendi ette ja laseb end lõhki kiskuda sõnadega: "Kui tahate peaministri ihu – võtke, ainult koos sellega saate ka tema Euroopa Liidust lahkumise plaani. Vastasel juhul visatakse meid sealt kõiki välja mitte 22. mail, vaid juba 12. aprillil."

Vähemalt mitte 29. märtsil, mõtlevad nad, hea seegi. Mis aga peaministri ihusse puutub, siis mis kasu sellest enam on – poliitilist kaalu pole ollagi. Praegu närib teda üksindus, ja mitte niivõrd Euroopa Liidu tippkohtumistel, kui ka tema oma kabineti kella viie koosolekutel.

Brexit lükkub edasi - EL jäi nõusse, illustreeriv foto
© Sputnik / Justin Griffiths-Williams

Kui toidust rääkida, siis "Porridge, sir" ei ole meie "Baskerville koera" tõlgendus nende Sherlock Holmesist. See on karm Briti reaalsus, ja see ei käi deduktsiooni kohta. Mida siin "dedutseerida", kui on niigi selge, et see saab olema karm Brexit.

Operatsioon "Kaerahelbed" on valitsuse salajane plaan, kuidas valmistada riik ette äärmuslikuks lahkumiseks Euroopa Liidust. Ja kuna kõik salajane saab siin avalikuks juba "mitte kellelegi sõnakestki" staadiumis, on Daily Mail välja selgitanud, mida selle 12 strateegilist suunda ette näeb. Need on enam kui 300 ametkondadevahelist programmi ja üritust, mis hõlmavad kõiki Briti elu valdkondi.

Pärast selle, nimetame seda "X tunniks", kuna see on veel teadmata, saabumist muutub elu lõputuks kaoseks. Sellepärast siis ka "Kaerahelbed", et vähemalt midagigi asjade järjekorda selles riigis ei rikuks.

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Kuid traditsiooniline inglise hommikusöök ei koosne ainult sellest. Veel kuulub sinna peekon, praetud vorstid, konserveeritud tomatid, praetud seened, munapuder, tomatikastmes oad, röstsai ja piimaga tee. Menüüs muudatuste tegemine on rangelt keelatud! Kuid midagi pole teha - tuleb teha.

Kaer on ainus asi, mida neilt võtta ei saa. Ülejäänuga on võimalikud erinevad variandid. See tähendab, et lahkutakse karmilt, odavalt ja vihaselt. Ja see ei käi pudru kohta – head putru nendega koos keeta ei saa. Inglise keeles nimetatakse operatsiooni "Yellowhammer". Ja see tähendab tavalisi kaerahelbeid (tegelikult tähendab talvikest – toim).

Väike kollane lind. Miks ajakirjandus seda ei selgitanud. On teada ainult, et ta pidi lendama esmaspäeval, kuid siiani pole keegi isegi säutsunud. Kui, siis ehk May oma lähimatele kaaslastele oma vabatahtlikust erruminekust.

Siiski on ebatõenäoline, et see päästeplaanis sisalduks, kuna see, ei päästaks enam nagunii. Ja ega ilma õigusteta pole ka mingi elu. Kui värv on nende jaoks nii oluline, oleks operatsiooni nimeks paremini sobinud "Yellow Submarine" (Kollane allveelaev). Nagu öeldakse, kui lendu tõusta ei jaksa, eks siis ujume vähemalt. Pealegi, nii ammu tehtud aga ikka hitt. Aga ei – "Kaerahelbed". Kuigi nendele ei ole enam mitte seda vaja, vaid, nagu vene keeles öeldakse "Herculest" (v.k. "геркулес" – herkulo – toim.).

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)
Tagid:
Theresa May, Euroopa Liit, Ühendkuningriik, Brexit

Peamised teemad