17:54 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)
12310

President Kersti Kaljulaid kinnitas reedel, et kokkusaamise korraldamisel Venemaa president Vladimir Putiniga pole varjatuid tagamõtteid ega soovi mingit otsest kasu saada, vaid eesmärk on suhelda nagu naaberriigid peaksid tegema.

TALLINN, 5. aprill — Sputnik. "Me ei lähe midagi saama, läheme suhtlema ja rääkima. Olukorda analüüsida on kõigiga midagi," ütles Kaljulaid reedel vastuseks ERR-i ajakirjaniku Astrid Kanneli küsimusele.

Küsimusele, et millise mulje Eesti selle visiidiga maailmale jätab, vastas Kaljulaid, et Eesti eesmärk on seista koos oma partnerriikidega oma väärtuste eest.

"Ühtegi tagamõtet siit otsida ei tasu," rõhutas Kaljulaid, korrates üle, et visiidi eesmärk on olla laua taga ja rääkida.

"Mul ei ole põhjust arvata, et diplomaatilised suhted riikide vahel tähendavad võitmist või kaotamist," märkis Kaljulaid, lisades, et on kindel, et Venemaa võtab Eestit sellel visiidil võrdse partnerina ja alaväärsuskompleksist Eestil põhjust pole.

Peskov: Putini kohtumist president Kaljulaidiga valmistatakse ette >>

Eesti president Kersti Kaljulaidi töövisiit Moskvasse on kavas 18. aprillil. Riigipea külastab Venemaa pealinna, et osaleda Eesti Vabariigi Moskva saatkonnahoone renoveerimisjärgsel avatseremoonial.

Varem märkis Kaljulaid, et on valmis Moskvasse minema alles pärast Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Sellest, et Kaljulaid loodab kohtuda Moskva-visiidi käigus ka Vene riigipea Vladimir Putiniga ning riigipea kantselei saatis Venemaa poolele sellekohase taotluse, kirjutas uudisteportaal Sputnik Eesti esmaspäeval.

Venemaa sai Eestilt tõepoolest taotluse kahe riigi juhtide kohtumise korraldamiseks, teatas Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Jah. Me saime vastavasisulise taotluse. Selline kohtumine on nüüd plaani võetud ja ettevalmistamisel," ütles Peskov.

Kersti Kaljulaid ei suuda tõenäoliselt Vladimir Putiniga olulisi küsimusi lahendada, ilma neid eelnevalt Brüsseliga kooskõlastamata, kuid nende kohtumine on kontaktide loomiseks vajalik, lausus Rein Müllerson, endine Genfi Rahvusvahelise Õiguse Instituudi president (2015-2017) ja Tallinna Ülikooli professor oma kommentaaris Sputnik Eestile.

Politoloog: Eesti ja Venemaa presidentide kohtumise võimaluste koridor on kitsas >>

Kuid teave, et presidendi kantselei saatis Vene poolele taotluse võimaliku kohtumise korraldamiseks Venemaa Föderatsiooni juhiga rõõmustas Müllersoni. Ta leiab, et mõlemal poolel on, millest rääkida ja seetõttu hindab ta sellist sammu positiivselt.

Venemaa välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharova iganädalasel briifingul tekkis ajakirjanikele võimalus teada saada Venemaa välisministeeriumi põhiline seisukoht Venemaa ja Eesti riigipeade Moskva-kohtumise asjus.

Vastates küsimusele, kas Vladimir Putini ja Kersti Kaljulaidi kohtumine ei tähenda mitte "Venemaa suunamärkide muutust", põrgatas Zahharova selle küsimuse edasi Eesti poolele, märkides, et Moskva jääb ustavaks oma põhimõtetele.

"Me oleme normaalsete suhete poolt, koostöö poolt nendes valdkondades, mis on kasulikud ja probleemide lahendamise eest, mis esile kerkivad," ütles ta.

Teema:
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)

Samal teemal

President Kaljulaidi visiit Moskvasse
Tagid:
poliitika, saatkond, Eesti, Venemaa, Vladimir Putin, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad