23:49 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Poliitika
lühendatud link
8610

Milline Ukraina ka poleks, jääb ta ikka Venemaa naabriks. Ja mingid transpordiühendused jäävad ka. Ukraina taristuminister unistab sellest, et tulla Venemaale ainult tankil. Unistagu parem oma majast, leiab raadio Sputnik kommentaator Maria Baljabina.

Tema tanki roomikud tallavad Venemaad, kaugel terendab Kreml ja oma võidus kindel surub ta edasi Moskva peale. Siis aga helistas äratuskell, Ukraina taristuminister Vladimir Omeljan ärkas ja pidi tööle minema. Unenägu oli nii võimas, et tuli tahtmine sellest kõigile rääkida.

Varem oli Ukraina pool Moskvasse kutsutud, et arutada Venemaa, Valgevene, Kasahstani ja Ukraina vahelisi transpordiühendusi. Aga uhke minister vastas, et ta tuleb ainult koos liitlastega tankidel. Ja need inimesed nimetavad agressiivseks Venemaad, kes pole nendega mitte ainult sõjas, vaid püüab isegi kuidagi dialoogi säilitada, vaatamata sellele, et mingeid illusioone nende suhtes pole.

Sõjaseisukorras Ukraina: lahkuda või kaduda, kuid mitte sõjaväkke minna>>

Seesama Omeljan sõi näiteks oma sünnipäeval Kremli varemeid kujutavat torti, nii et Moskva on kõige järgi otsustades tema jaoks ilmselt mingi valus punktike. Sellise kinnisidee põhjus ei ole eriti selge. Mis tal sellest Moskvast?

Kiiev on ka ilus linn, kui selle väljakutel parajasti autorehve ei põletata. Nii et tegelgu parem oma ametikohustustega, seda enam, et Ukraina infrastruktuuris on tööd küllaga. Aga ei - minister vaatab aga muudkui Venemaa poole. Ta on juba pakkunud nii Kuban ära võtta ja relvad haarata, selle asemel Venemaale tööle käia.

Ukrainlasi kutsuti üles loobuma Venemaa külastamisest
© Sputnik / Алексей Куденко

Ukraina minister süüdistas laskemoonalao tulekahjus Venemaad>>

Vene välisministeerium pakkus Ukraina ministril tormi joosta Idahos asuvale Moscowle, Venemaa Riigiduumas peeti teda lihtsalt haigeks. Teisest küljest, võib-olla ta lihtsalt kardab, et varsti saab ta riigist välja ainult tankil.

Sügisel esitati talle korruptsioonisüüdistus ja tal taheti riigist lahkumine ära keelata, kuid lõpuks vabastati ta siiski kautsjoni vastu. Esialgu asi lahenes, kuid kes teab, mis pärast valimisi saab. Aga praegu suhtuvad Ukraina juhid lubadusse Moskvasse tankil sõita vägagi soodsalt.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
Venemaa, Volodõmõr Omeljan, Ukraina

Peamised teemad