11:52 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Maailma ajakirjandus toob esile EKRE pääsu Eesti valitsusse

Maailma ajakirjandus toob esile EKRE pääsu Eesti valitsusse

© Sputnik / Денис Пастухов
Poliitika
lühendatud link
Eesti uus valitsus - 2019 (78)
124 0 0

Maailma ajakirjandusväljaanded toovad Eesti uuest koalitsioonist kirjutades esile peamiselt Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) pääsu valitsusse koos Keskerakonna ja Isamaaga.

TALLINN, 7. aprill — Sputnik. USA mõjukas ajaleht Washington Post vahendab agentuuri Associated Press ülevaadet, mis pealkirjastas oma loo "Eestis moodustasid koalitsiooni populistid ja kaks muud parteid", nimetades samas EKRE-t paremäärmuslikuks populistlikuks erakonnaks, vahendab ERR.

President Riigikogule: meil on väärtuste kriis >>

Uudisteagentuur AP toob välja, et EKRE on soovinud kooseluseaduse tühistamist, nõudnud aborti puudutavate seaduste karmistamist ja on teravalt vastu kvootidele immigrantide vastuvõtuks Euroopa Liidus.

Agentuuriga vestelnud Toronto ülikooli politoloog Andres Kasekamp ütles, et EKRE tõus on poliitikas kaasa toonud avaliku debati vulgariseerumise ja Eesti ühiskonna polariseerumise.

Partei küttis üles immigratsioonivastast ja homofoobset hüsteeriat, et võita eelmisel kuul peetud parlamendivalimistel rohkem hääli, tõdes Kasekamp.

Eesti Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ning Erakond Isamaa volikogud kinnitasid laupäeval koalitsioonileppe ja erakondade ministrikandidaadi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Erakonnad allkirjastavad volikogudelt heakskiidu saanud leppe esmaspäeval.

2019. aasta Riigikogu valimised ehk XIV Riigikogu korralised valimised toimusid 3. märtsil. Nagu Sputnik Eesti kirjutas, pälvis riigis valitsev Keskerakond parlamendivalimiste tulemuste kohaselt teise koha (23,1%), jäädes alla opositsioonilisele Reformierakonnale (28,9%).

President Kersti Kaljulaid kirjutas reeel alla otsusele nimetada peaministrikandidaadiks Kaja Kallas kui riigikogu valimistel enim parlamendikohti saanud Reformierakonna esimees.

Raimond Kaljulaid teatas Keskerakonnast lahkumisest >>

Kaja Kallasel on nüüd kaks nädalat, et teha Riigikogus ettekanne tulevase valitsuse moodustamise põhimõtetest ja saada parlamendilt toetus. Kaja Kallas märkis, et soovib oma toimingutega lõpule jõuda ühe nädala jooksul.

Teema:
Eesti uus valitsus - 2019 (78)

Samal teemal

Eesti uus valitsus - 2019
Tagid:
Riigikogu, valimised, poliitika, Isamaa, Keskerakond, koalitsioon, EKRE

Peamised teemad

 • Eesti peaminister Ratas ja NATO peasekretär Stoltenberg näitavad endeid Tapa sõväebaasis

  Põhja-Atlandi alliansis on loodud eraldi vastuluureallüksus, mille eesmärk on edendada liikmesriikide vahelist teabevahetust ja võitlus blokiväliste riikide luureteenistustega.

  19
 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  41
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  58