13:45 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Poliitika
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
9410

Valitseva Keskerakonna aseesimees Mihhail Kõlvart rääkis Sputnik Eestile sellest, miks otsustasid keskerakondlased võtta enda hooleks suurt tööd nõudvad ministeeriumid.

TALLINN, 9. aprill — Sputnik. Keskderakondlaste jaoks, tunnistas Mihhail Kõlvart, oli väga tähtis hoida oma käes haridusministeerium. Sest lisaks koalitsioonilepingus sätestatud kindlatele kokkulepetele on veel olemas, nagu ta märkis, igapäevane poliitika, mida ministeeriumi kaudu ellu viiakse.

"Kui selle ministeeriumi ära annaksime, oleks mõningaid protsesse lihtsalt võimatu kontrollida," ütles ta intervjuus Sputnik Eestile.

Koalitsioonileping: mulgikapsad šašlõkiga >>

Keskerakondlaste hallata on ka sotsiaalministeerium – ning see on Kõlvarti sõnul valitsuses kõige laiahaardelisem, aga ka kõige kulukam valdkond, kus alati raha napib.

"Kahtlemata pälvib ta kõige enam kriitikat, kuid seal tuleb pidevalt tööd teha. Ja me ei peljanud seda valdkonda enda hooleks võtta. Meie käes on ka majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, mis on samuti riigikorralduses ühenduslüliks, ja regionaalarengu ministeerium," nentis Kõlvart.

Maailma ajakirjandus  toob esile EKRE pääsu Eesti valitsusse
© Sputnik / Денис Пастухов

Kõik need ministeeriumid on tema sõnul seotud riigi igapäevase arenguga, igapäevase tööga.

"Meie käes ei ole kuvandipõhiseid või selliseid auväärseid ministeeriume nagu välisministeerium või kaitseministeerium, kuid me arvestasime, et meie jaoks on ikkagi prioriteediks otsene suhtlus ja vahetu töö inimestega," rõhutas Mihhail Kõlvart.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, sai esmaspäeval, 8. aprillil kolme Eesti parlamendierakonna poolt ametlikult kinnitatud ja allkirjastatud uus koalitsioonileping, mille läbiarutamine kestis 11. märtsist alates.

Selle leppe sätete kohaselt moodustavad riigi uue valitsuse Keskerakond, Eestimaa Konservatiivne Rahvaerakond ja erakond Isamaa. Iga erakond saab viis ministrikohta. Peaministri ametikoha saab praegu valitsev Keskerakond ja selle juht, praegune valitsusjuht Jüri Ratas.

Kolm erakonda allkirjastasid koalitsioonileppe >>

Laupäeval, 6. aprillil kiitis iga erakond neist kolmest kokkuleppe sisu heaks ja määras kandidaadid ministrite ametikohtadele. 

Keskerakonna kandidaat haridus- ja teadusministri kohale on Mailis Reps, majandus- ja taristuministri kohale Taavi Aas, regionaalministri kohale Jaak Aab ja sotsiaalministri kandidaat on Tanel Kiik.

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Eesti valitsus - 2019
Tagid:
ministeerium, poliitika, Mihhail Kõlvart, Keskerakond

Peamised teemad