13:44 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Poliitika
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
8210

USA seisukoht seoses Golani kõrgendike tunnistamisega Iisraeli territooriumiks ja Krimmi Venemaaga ühendamise eitamisel meenutab lennukat ütlust "Mis on lubatud Jupiterile, pole lubatud härjale", väitis Riigiduuma saadik Krimmi piirkonnast.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Varem on USA riigisekretär Mike Pompeo soovitanud mitte kõrvutada asjaolusid seoses Golani kõrgendike tunnistamisega Iisraeli territooriumiks ja Krimmi liitmist Venemaaga.

Zahharova: Pompeost ning Golani ja Krimmi tunnustamisest >>

Pompeo sõnul sai Iisrael Golani kõrgendikud selleks, " et end jätkuvalt kaitsta, ...Venemaa aga otsustas enesele sobival hetkel võtta maa rahvalt, kes ei kujutanud endast talle mitte mingit ohtu."

"USA tegutseb positsioonilt "Mis on lubatud Jupiterile, pole lubatud härjale", mille mõte on selles, et neile on kõik lubatud ning ülejäänutel on lubatud ainult nende otsustele kuuletuda. Kõik see tähendab topelstandardeid," ütles Šeremet RIA Novostile.

Tema sõnul riietab USA oma agressiivse poliitika enese jaoks mugavasse sõnastusse, mis seejärel kogu maailma üldsusele peale sunnitakse.

Šeremet rõhutas, et Krimmi tagastamine ajaloolisele kodumaale oli unikaalne ajalooline protsess, mis kulges ranges kooskõlas kõigi rahvusvahelise õiguse normide ja ühtlasi tollase Ukraina seadusandlusega.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova lubas korrigeerida teabetööd Krimmi teemal, võttes nüüdsest arvesse USA riigisekretäri Mike Pompeo sõnu Golani kõrgustiku tunnistamisest Iisraeli territooriumiks.

"Just sellepärast teevad Washington ja Brüssel kõik selleks, et maailmas ei saadaks teada Krimmi tegelikust olukorrast – vastasel juhul toimuks tunnustamine automaatselt, nagu riigisekretäri loogikast tuleneb, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

USA president Donald Trump on varasemal kohtumisel Iisraeli peaministri Binyamin Netanyahuga alla kirjutanud deklaratsioonile Iisraeli suveräänsuse õiguse tunnustamisest Golani kõrgendike üle.

1967. aasta seitsmepäevase sõja käigus vallutas Iisrael Süürialt ja okupeeris Golani kõrgendikud ning annekteeris need ühepoolses korras 1981. aastal.

Ameerika Ühendriigid langetasid Golani suhtes "paariariigi" väärilise otsuse >>

Mägiplatoo kuuluvust peetakse Iisraeli ja Süüria konflikti põhiküsimuseks, mille lahendamiseks tehti katseid kuni Süüria kodusõja puhkemiseni.

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Küünilisuse tipp: USA provotseerib sõda Golani pärast
Venemaa vastas Trumpi plaanile Golani kõrgendikud Iisraelile kinkida
Süüria: me ei välista Golani kõrgustiku jõuga tagasivõtmist
Tagid:
Krimm, Venemaa Riigiduuma, poliitika, Golani kõrgustik, Golan, Iisrael, USA, Mike Pompeo

Peamised teemad