18:46 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Poliitika
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
62 0 0

Juhul kui president Kersti Kaljulaid näitab loodavale valitsusele rohelist tuld, annavad tulevased ministrid ametivande Riigikogu ees tõenäoliselt tuleval esmaspäeval.

TALLINN, 22. apr — Sputnik. President Kersti Kaljulaid kohtub esmaspäeval ja teisipäeval Kadriorus uute ministrikandidaatidega, edastas ERR. Kaljulaid on varem avaldanud soovi kohtuda ministritega, kes on avalikkusele vähetuntud või esinenud avalikkuses arusaamatust põhjustanud avaldustega. 

President Kaljulaid nimetas peaministrikandidaadiks Jüri Ratase >>

Esmaspäeval kohtub Kaljulaid rahvastikuministri kandidaadi Riina Solmani (Isamaa), maaeluministri kandidaadi Mart Järviku, keskkonnaministri kandidaadi Rene Koka ning väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kandidaadi Marti Kuusikuga.

Teisipäeval kohtub president Kaljulaid välisministri kandidaadi Urmas Reinsaluga ja siseministri kandidaadi Mart Helmega.

President Kaljulaid kirjutas 16. aprillil alla otsusele nimetada peaministrikandidaadiks Eesti Keskerakonna esimees Jüri Ratas. Riigikogu andis peaministrikandidaat Jüri Ratasele volitused valitsuse moodustamiseks. Volituste andmist toetas 55 saadikut ja vastu oli 44 saadikut.

Jüri Ratase juhitav Keskerakond ning Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa juba 8. aprillil võimuleppe.  Kolme erakonna volikogud kiitsid heaks ka ministrikandidaadid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Keskerakonna kandidaat haridus- ja teadusministri kohale on Mailis Reps, majandus- ja taristuministri kohale Taavi Aas, regionaalministri kohale Jaak Aab ja sotsiaalministri kandidaat on Tanel Kiik. Jüri Ratas on peaministrikandidaat.

Kaitseministriks esitab Isamaa Jüri Luige, justiitsministriks Raivo Aegi, välisministriks Urmas Reinsalu, rahvastikuministriks Riina Solmani ja kultuuriministriks Tõnis Lukase.

President Kaljulaidi visiit Moskvasse >>

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ministrikandidaadid loodavasse valitsusse said samuti heakskiidu. EKRE siseministrikandidaat on Mart Helme, rahandusministrikandidaat Martin Helme, keskkonnaministrikandidaat on ettevõtja Rene Kokk, maaeluministri koha saab Mart Järvik ning väliskaubandus- ja IT-ministri kohale esitab erakond Marti Kuusiku.

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

2019. aasta Riigikogu valimised
Eesti valitsus - 2019
Tagid:
valimised, Riigikogu, poliitika, valitsus, Kersti Kaljulaid, ministrikandidaadid

Peamised teemad