22:54 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
128 0 0

Krimmist valitud Riigiduuma saadik Mihhail Šeremet tegi ettepaneku vahetada Venemaa riigipiiri rikkumise eest vahistatud Ukraina mereväelased Petro Porošenko vastu.

TALLINN, 23. aprill — Sputnik. Šeremet ütles RIA Novostile, et Porošenko on sõjapresident ja hr. Porošenko tuleb vastutusele võtta ning Ukraina meremehed vabastada. Hoopis Porošenko peaks nende asemel vanglas olema ja vastutama seaduse täie rangusega oma kuritegelike käskude ja Kertši väinas kavandatud provokatsiooni eest.

FSB avaldas Kertši väinas Ukraina meremeeste kinnipidamise üksikasjad
Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

Duumasaadik väljendas lootust, et Ukraina presidendiks saades valib Volodõmõr Zelenski õige tee oma riigile ja tema arvates on see võimalik ainult Venemaaga vastastikku kasulike ja "vennalike suhete" tingimustes.

"Venemaale pole ukraina rahvale teist nii lähedat rahvast. Oleme teineteisele lähedased nii vaimselt, kui ka ajalooliselt ja seepärast tahame, et meie suhted hakkaksid arenema teistsuguses formaadis.

Oleme valmis dialoogiks ja avatud aruteluks," lisas Šeremet.

Nagu märkis Zelenski ise, on Venemaal arreteeritud Ukraina meremeeste tagasipöördumine "ülesanne number üks". Just nii loodab ta lõpetada konflikti Donbassis.

USA ei leia Kertši väina meresõiduvabaduse testijaid >>

Pühapäeval toimus Ukrainas presidendivalimiste teine voor. Keskvalimiskomisjoni teatel sai Volodõmõr Zelenski rohkem kui 73 protsenti häältest. Praegune riigipea Petro Porošenko on juba tunnistanud lüüasaamist.

Provokatsioon Kerchi väinas

2018. aasta novembris rikkusid kolm Ukraina mereväe laeva Venemaa riigipiiri ja manööverdasid mitu tundi ohtlikult, ignoreerides Venemaa võimude seaduslikke nõudmisi.

Miks Ukraina Kertši väinas Venemaad provotseeris >>

Piirivalvurid vahistasid rikkujaid. Pardal oli 24 sõjaväelast, nende hulgas kaks SBU töötajat. Kohus vahistas kõik süüdistatuna riigipiiri rikkumises.

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Moskvas kommenteeriti Macroni ja Merkeli avaldust Kertši väina vahejuhtumi kohta
FSB avaldas kinnipeetud Ukraina meremeeste ütlused
Tagid:
Volodõmõr Zelenskõi, Pjotr Porošenko, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad