04:23 08. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Poliitika
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
58 0 0

"Kõik lähme kinni," ütles ühe vana komöödiafilmi kangelane ja see iseloomustab väga täpselt Ukraina senise presidendi ning tema meeskonna ümber toimuvat. Uus "ülem" ja tema seni rahvale tundmatu "vägi" kiirustavad, et mitte öelda tormavad, oma poliitilist tahet maksma panema, kirjutab raadio Sputnik vaatleja Olga Bugrova.

Petro Porošenko, tema administratsiooni ja mõttekaaslaste suunas hakkasid lendama ähvardused. Kõige räigem nendest on seni olnud uue presidendi meeskonna petitsioon, mida tuntakse "ZE komanda" (ukr. k. "ЗЕ команда" – toim.) nime all. Üleskutse on keelata Petro Oleksijevitšil riigist lahkuda.

Kusjuures mitte mingi konkreetse tähtaja jooksul, näiteks Maldiividele maipühadeks, vaid vähemalt aasta jooksul pärast presidendivalimisi, kirjutab raadio Sputnik vaatleja Olga Bugrova. Ja mitte ainult temal, vaid ka kõikidel tema seltsimeestel. Kõik nad on vastustajateks Kiievi ringkonna halduskohtule esitatud kaebuses.

Kohus on kaebuse juba menetlusse võtnud ja alles kuu aega tagasi suisa mõeldamatut julgust ilmutanud - kohustanud õiguskaitseorganeid alustama menetlust igaühe suhtes, kes on selles petitsioonis nimetatud ja kellel pole lubatud Ukrainast lahkuda.

Saakašvili: Porošenko vabadusse jätmine oleks viga>>

Kaebuse esitas kohtule telekanali "1+1" ajakirjanik ("1+1" kuulub oligarh Igor Kolomoiskile, kellel on Porošenkoga vanad arved ja Zelenskiga erisuhted).

Ajakirjanduslik algatus leidis sedamaid uue presidendi meeskonna poolehoiu: "Igale kuriteole tuleb vastavalt reageerida."

Nii on lood. Jõuliselt ja kiiresti.

Esialgu pole veel kaugele jõutud - seni on teada ainult tähtsamad ja resonantsemad isikud, kellega on lihtsam hakkama saada.

Või, kelle peal on Zelenski meeskonnal mugavam end käima tõmmata, tempo üles võtta, ja mis kõige tähtsam, valijatele veelgi rohkem meeldida.

Esimeste kuritegude hulgas, mille eest istuma lubatakse panna, on "korruptsiooniskeemid kaitsetööstuses", "Krimmi loovutamine" ja "sõjalised ebaõnnestumised Donbassis".

Selle pärast, kui palju aega kulub näiteks ainuüksi "kurjategijate üleslugemisele" ja kui lihtsalt lähevad nad, nagu öeldakse, "uurimisega koostööle", Vladimir Zelenski pea veel ei valuta.

Tema kui presidendi peavalu seisab alles ees, kusjuures see peavalu saab olema väga tugev, isegi kui ükski nendest kohtuprotsessidest tõesti käima läheb, sest selle arutamine kestaks aastaid.

Ukraina presidendivalimised>>

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)
Tagid:
Donbass, korruptsioon, Ukraina, Petro Porošenko, Volodõmõr Zelenskõi

Peamised teemad