11:34 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Jaak Aab

Jaak Aab: koalitsioonipartnerid tunnevad end Helme väljaütlemiste pärast ebamugavalt

© Фото: Keskerakond
Poliitika
lühendatud link
54 0 0

Riigihalduse minister Jaak Aab kommenteeris siseminister Mart Helme sõnu presidendi käitumise kohta riigikogus.

TALLINN, 3. mai — Sputnik. Riigihalduse minister Jaak Aab ütles, et siseminister Mart Helme väljaütlemiste pärast tunnevad end ebamugavalt nii koalitsioonipartnerid kui peaminister Jüri Ratas, vahendas portaal Pealinn BNSi.

Helme ütles 2. mail valitsuse pressikonverentsil, et president Kersti Kaljulaid käitus valitsuse liikmete vande andmise ajal riigikogus kui naisterahvas, kes ei suutnud oma emotsioone kontrolli all hoida.

Aab märkis ETV "Ringvaates", et poliitikud ei peagi 100 protsenti nõustuma kõigega, mida president teeb.

President Kaljulaid vabastas peaministri ettepanekul minister Marti Kuusiku ametist>>

"Ja veidi demonstratiivne see oli, mis toimus riigikogus. Aga ta kõlab jälle kuidagi halvasti, kuidas see Mart (Helme) seda kriitikat välja ütleb. Ta mitte ei kritiseeri ainult presidenti, vaid paneb ühise sildi kõigile naistele, et nad kõik ongi sellised emotsionaalsed. Kindlasti see mulle ei meeldi ja ma seda heaks ei kiida, kui halvustatakse sihtgruppe soo, rassi alusel," ütles Aab.

Riigihalduse ministri sõnul ütleb Helme nii mõnigi kord asju, mis on tegelikult põhjendatud – nagu näiteks Marti Kuusiku skandaali puhul tema pere häirimise kritiseerimine –, kuid Helme väljendusviis jätab soovida.

"Ta ütleb seda sellises toonis, et nii mõnedki ühiskonnagrupid tunnevad end halvasti. Ta oskab öelda kohe nii, et inimesed tunnevad end ebamugavalt," nentis Aab.

Aabi sõnul ei saa keegi Keskerakonnalt ega peaministrilt nõuda, et nemad hoolitseksid selle eest, kuidas koalitsioonipartnerid end väljendavad.

"Valitsuses on kolm võrdsetel alustel erakonna delegatsiooni – Keskerakond, EKRE, Isamaa. Kui kogu aeg peab keegi koalitsioonipartneritest kommenteerima kellegi teise väljaütlemisi, ja võib-olla ka vabandama, siis see pole eriti ratsionaalne tegevus," leidis ta.

Aab möönis, et ebamugavust Helme väljaütlemised siiski põhjustavad.

"Ma ei ütleks, et kohe halvasti, aga veidi ebamugavalt tunnevad end ikka koalitsioonipartnerid ja ka peaminister. Sellega peaks arvestama," lausus ta.

Vahetult enne väliskaubandus- ja IT-minister Marti Kuusiku ametivannet Riigikogus lahkus president Kersti Kaljulaid saalist.

IT- ja väliskaubandusministri kohalt tagasiastunud Kuusik sattus skandaali, kui meedias ilmusid väited võimalikust perevägivallast Kuusiku poolt. Politsei alustas Marti Kuusiku kohta esitatud koduvägivalla väidete uurimiseks kriminaalmenetlust.

Eelmisel nädalal selgus ka, et Kuusik jäi 4. märtsil politseile vahele kiiruse ületamise ja alkoholi tarvitamise jääknähtudega.

Valitsuse moodustamine - 2019>>

Tagid:
Kersti Kaljulaid, Mart Helme, Jaak Aab

Peamised teemad

 • Eesti peaminister Ratas ja NATO peasekretär Stoltenberg näitavad endeid Tapa sõväebaasis

  Põhja-Atlandi alliansis on loodud eraldi vastuluureallüksus, mille eesmärk on edendada liikmesriikide vahelist teabevahetust ja võitlus blokiväliste riikide luureteenistustega.

  19
 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  37
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  58