09:10 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Poliitika
lühendatud link
7601

Trump ja Putin rääkisid Ukrainast, Venetsueelast ja Põhja-Koreast.

TALLINN, 4. mai — Sputnik. USA president Donald Trump andis teada, et helistas 3. mail oma Venemaa kolleegile Vladimir Putinile, edasas portaal Eestinen.

Trump edastas Twitteri kaudu, et tal oli "huvitav jutuajamine" ja et tema arvates on vajalik hea läbisaamine nii Venemaa kui Hiinaga.

​Trump märkis, et juttu oli kaubandusest Ukrainast, Venetsueelast, Põhja-Koreast, relvastusleppest ja isegi "Vene probleemist".

Paanika USA-s: Trump reetis omad ja sai Putinilt mõjutusvahendi>>

Kolm Ameerika poliitikut kutsusid hiljuti WSJ-s avaldatud ühises artiklis üles muutma kurssi suhtes Venemaaga ja taasalustama dialoogi.

Endine USA riigisekretär George Schulz, endine kaitseminister William Perry ja endine senaator Samuel Nunn kutsusid ajalehes The Wall Street Journal avaldatud ühises artiklis USA president Donald Trumpi üles muutma USA poliitikat suhetes Venemaaga.

"Ootamatu" — politoloog üleskutsest Ühendriikides suhetes Venemaaga kurssi muuta>>

Poliitikute meelest on Venemaa ja Ameerika Ühendriikide suhted ummikus ning see võib viia ohtliku vastasseisuni ja tuua kaasa tuumarelvade kasutuselevõtu. Endised poliitikud usuvad, et ähvardava ohu tase ületab märgatavalt külma sõja ajal maailma ohustanud ohtu.

Millest ameeriklaste tõlgid vaikivad: Тrump + Putin = ?..>>

Artikli autorid väidavad, et Ameerika Ühendriigid vajavad suhetes Venemaaga uut lähenemist. Poliitikud pakuvad välja mõlema partei saadikutest koosneva rühma loomist Kongressis, mis vastutaks samaaegselt NATO tugevdamise ja Venemaaga peetava dialoogi uuendamise eest.

"On äärmiselt oluline, et me taaskäivitaksime suhteid Venemaaga valdkondades, kus meil on ühised põhihuvid, sealhulgas kuidas vähendada sõltuvust tuumarelvadest, takistada nende sattumist ebastabiilsetesse kätesse, vältida nende kasutamist ja teha nendele kui maailma rahu ohustajatele ometi lõpp," öeldakse artiklis.

Ameerika poliitikud kutsuvad ka Putinit ja Trumpi üles jätkama riikidevahelise koostöö arendamist. Nende sõnul pandi sellistele läbirääkimistele algus Helsingis, kuid sellest ei arenenud midagi.

Tagid:
Põhja-Korea, Ukraina, Venezuela, Vladimir Putin, Donald Trump

Peamised teemad