19:09 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
81 0 0

Saksa meedias ilmunud artikli autor tunnistab Lääne ja Venemaa vaheliste suhete soojenemise paratamatust, nimetades Moskvat "Kolmandaks Roomaks".

TALLINN, 6. mai — Sputnik. Kogu Venemaa ettearvamatusele vaatamata ei ole Läänel muud võimalust, kui temaga kokkulepe saavutada. Sellest kirjutavat Saksa väljaande Die Welt kolumnist Michael Stürmerit vahendab RT.

"Tahab Lääs seda või mitte, kuid varem või hiljem tuleb tal Venemaaga kokkulepped saavutada - parem on seda teha nii kiiresti kui võimalik," teatas ajakirjanik oma artiklis.

Stürmer on veendunud, et mõlemad pooled peavad lõpuks strateegiliste ohtude mõistmisel ühisele arusaamale jõudma. Selleks, usub ta, tuleb kasutusele võtta külma sõja ajastu diplomaatilise kogemuse parimad näited.

Austria töösturid on Vene-sanktsioonide tühistamise poolt >>

"Me peame meelde tuletama "vastastikuse garanteeritud hävitamise paradoksi", mis näitas, et vaatamata strateegilistele või ideoloogilistele erimeelsustele saavad üliriigid kas koostööd teha ja ellu jääda, või siis koos hukkuda," kirjutas artikli autor.

Ta märkis ka, et tänapäeva Venemaal õnnestus taassünd üliriigina, Euraasia impeeriumina, mille huvide ring ulatub Vahemerest ja Lähis-Idast üle Korea poolsaare Ladina-Ameerikani.

Kokkuvõttes on Venemaast Michael Stürmeri sõnul saanud maailma õigeusu kiriku kants ja kolmas Rooma.

On teada, et Venemaa ja Lääne vaheliste suhete järsk halvenemine algas 2014. aasta kevadel pärast Krimmi taasühinemist Venemaaga. Ukraina ja paljude lääneriikide ametivõimud süüdistavad Moskvat poolsaare annekteerimises.

Venemaa juhtkond on omakorda korduvalt meelde tuletanud, et Krimmi lahkumine oli Kiievis toimunud konstitutsioonivasatse riigipöörde tulemus.

Saksamaa poliitikud kutsusid Merkelit üles Venemaa-vastaseid sanktsioone tühistama >>

Lisaks on Moskva järjekindlalt rõhutanud, et Krimmi Vabariik sai uuesti Venemaa Föderatsiooni osaks pärast referendumit, kus enam kui 95% poolsaare elanikest hääletas Venemaaga taasühinemise poolt. Seega järgiti kõiki rahvusvahelises õiguses sätestatud normatiive.

Samal teemal

Baltimaade elanikud on Venemaa-vastaste sanktsioonide laiendamise vastu
Politoloog: Lääs pole lõhenenud, ta on alati olnud Venemaa vastu
Berliin ja Pariis on sanktsioonide karmistamise vastu

Peamised teemad