09:03 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Poliitika
lühendatud link
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)
164 0 0

Soome president Sauli Niinistö kommenteeris Eesti kolleegi Kersti Kaljulaidi hiljutist visiiti Moskvasse, rõhutades, et ei kavatse võtta endale Eesti ja Venemaa suhetes vahendaja rolli.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Soome president Sauli Niinistö andis Soome Rahvusringhäälingule YLE suure intervjuu, kus muuhulgas kommenteeris Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi kohtumist Venemaa presidendi Vladimir Putiniga Moskvas. 

Tema sõnul on vastaspoole kõnelusi hea kuulata. Siiski rõhutas Niinistö, et ta ei kavatse võtta endale Eesti ja Venemaa suhetes vahendaja rolli.

Vene riigipea Vladimir Putini ja Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi kohtusid Moskvas.
© Sputnik / Владимир Астапкович

Väärib märkimist, et eelmise aasta juulis toimus Helsingis esimene ja siiani ainus Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi täisformaadiline kohtumine.

Eksperdid jõudsid üksmeelele, et Helsingi valik kohtumispaigana oli tingitud asjaolust, et Soome president on väga mõistlik poliitik kellel on head suhted nii Ameerika Ühendriikide kui Venemaaga. 

Eesti riigijuhid, erinevalt oma Soome kolleegidest, on reeglina alati tegutsenud Venemaa-vastastest seisukohtadest lähtuvalt. Praegune Eesti president Kersti Kaljulaid eristub siiski mitmete ekspertide arvates oma eelkäijatest esimese Eesti presidendina, kes külastas Venemaad töövisiidiga.

Kaljulaid räägib Putiniga eesti keeles >>

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Kersti Kaljulaid tegi 18.-19. aprillil kahepäevase töövisiidi Moskvasse. Seal avas ta renoveerimisjärgselt Eesti saatkonnahoone ja kohtus Venemaa juhi Vladimir Putiniga. Läbirääkimised kestsid umbes kaks ja pool tundi.

Pärast kohtumist rääkis Kaljulaid, et arutas Putiniga Eesti ja Venemaa majanduskoostöö võimalusi ning Ukraina ja Gruusiaga seotud küsimusi. Lisaks kutsus ta Vladimir Putinit osalema Tartus 2020. aastal toimuval soome-ugri rahvaste kongressil.

Suursaadik Petrov: Eestis helisevad kellad igal Venemaa mainimisel >>

Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov märkis kohtumist kommenteerides omakorda, et üheks presidentide vestluse teemadeks oli venekeelse vähemuse olukord Eestis ja ametliku Tallinna alusetud hirmud julgeolekuvaldkonnas.

Teema:
President Kaljulaidi visiit Moskvasse (30)

Samal teemal

Raudteel läbi tundra: president Niinistö läks Putinile külla
Niinistö hoiatas oma uusaastakõnes soomlasi muutustest halvema suunas
Enamik soomlasi ei soovi NATO-ga liitumist
Soomlasi hirmutatakse vene kauplustega – tankid tulevad järele
Uuring: Niinistö toetus NATO-le mõjutaks soomlasi
Eesti võimud keelasid purjekal "Sedov" sisenemise Tallinnasse - eksklusiivne
Tagid:
kahepoolsed suhted, Vladimir Putin, Kersti Kaljulaid, Sauli Niinistö, Venemaa, Eesti, Soome

Peamised teemad