17:59 06. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Poliitika
lühendatud link
Marine Le Peni visiit Tallinna (11)
7330

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) teatas Euroopa Parlamendi valimiskampaania raames Tallinnas toimuvast Euroopa parempoolsete kohtumisest, kus osalevad Euroopa parempoolsete ja rahvuslike vaadetega poliitikud. Kohtumise peakülaliseks on Prantsusmaa Rahvusrinde juht Marine Le Pen.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Teisipäeval, 14. mail toimub Tallinna Mustpeade majas Eesti, Soome, Taani ja Prantsusmaa parempoolsete ja rahvuslaste kohtumine. Vastava teate avaldas Eesti konservatiivne rahvaerakond (EKRE) oma Facebooki kontol

Üritus on pühendatud 26. mail toimuvatele Euroopa Parlamendi valimistele ja toimub parempoolseid ideoloogiaid järgivaid erakondi ühendava liikumise "Euroopa Rahvaste ja Vabaduste Eest" (Movement for a Europe of Nations and Freedom, MENF) egiidi all.

Eestit esindab üritusel Eesti parlamendi põhiseaduskomisjoni esimees, EKRE liige Jaak Madison, Soome põlissoomlasi Olli Kotro ning Taani Rahvaparteid Euroopa Parlamendi saadik Anders Wistesen. Ürituse peakülaline on Prantsuse Rahvusrinde liider Marine Le Pen.

Mart Helme ei jaga Marine Le Peni russofiilsust >>

Eesti Välisministeeriumi teatas hiljuti, et ei kavatse Marine Le Peni külastust takistada, kuigi alles hiljuti ei ilmutanud ministeerium euroskeptitsismi pooldavate Euroopa poliitikute suhtes erilist külalislahkust. 

Välisministeeriumi pressiesindaja Sandra Kamilova selgituse kohaselt võib EL kodanikku EL liikmesriiki sisenemast takistada, kui ta võib ohustada avalikku korda, riigi julgeolekut või rahvatervist. Välisministeeriumi hinnangul ei kujuta Marine Le Peni visiit Eestisse sellist ohtu.

Marine Le Pen on tuntud oma avalduste poolest vajadusest Euroopa Liit laiali saata. Tema arvates viib EL Euroopa hukatusse. Samuti peab ta kahjulikuks EL poolt Venemaa suhtes aetavat sanktsioonipoliitikat. Le Pen rääkis sellest 2017. aastal toimunud Moskva visiidi ajal, kus ta kohtus Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Venemaa Riigiduuma saadikutega.

Teema:
Marine Le Peni visiit Tallinna (11)

Samal teemal

Prantsusmaa Rahvusrinne partei muudab nime
Euroopa Liidus on võimu võtmas selle hävitajad
Valimisväitlustes edestas Le Pen Macroni sotsiaalvõrgustikes, kuid jäi alla arvamusküsitlustes
Tagid:
Põlissoomlased, EKRE, Tallinn, Jaak Madison, Marine Le Pen

Peamised teemad